Деталі відкриття

Ці акули, ймовірно, жили в стародавньому морі, яке існувало до того, як утворився суперконтинент Пангея. Два нових види були ідентифіковані як Troglocladodus trimblei та Glikmanius careforum. Обидва є ктенакантами, давніми родичами сучасних акул із захисними гребінчастими колючками на хребті.

Дивіться також Нові скам'янілості відсовують час появи багатоклітинного життя на мільйони років назад

Оскільки скам'янілості в Мамонтовій печері не піддаються впливу стихії, вони часто набагато краще збереглися і досі зберігають набагато більше деталей, ніж скам'янілості, знайдені на поверхні. Вчені, зокрема, знайшли добре збережені зуби: "У такому стабільному середовищі вони виглядають так, ніби щойно вчора вийшли з пащі акули", – сказав палеонтолог Джон-Пол Ходнетт.

  • Вважається, що вид T. trimblei досягав приблизно 3 – 3,6 метра в довжину. Він мав зуби, схожі на вилки, що є причиною назви Troglocladodus – означає "печерний розгалужений зуб". Видова назва trimblei – на честь Барклая Тримбла, керівника Мамонтової печери, який знайшов перший екземпляр у 2019 році.
  • G. careforum також могла мати схожу довжину і потужний укус, який дозволяв хижаку поїдати інших акул, а також костистих риб і ортоконів (давніх родичів кальмарів).

Акули невідомих раніше видів
Реконструкція нових ктенакантових акул з Національного парку Мамонтова печера та північної Алабами. На передньому плані видно Glikmanius careforum, а дві Troglocladodus trimblei плавають вище / Фото NPS/Benji Paynose

Мамонтова печера — найдовша печерна система у світі, що має понад 676 кілометрів ходів, прорізаних у вапняку підземними струмками та річками. Експерти довгий час досліджували ходи Мамонтової печери в межах "Інвентаризації палеонтологічних ресурсів", постійного дослідження скам'янілостей у різних національних парках США. Тепер вони кажуть, що ці тунелі "мають десятки й десятки скам'янілих акул".

  • T. trimblei був ідентифікований як новий рід і вид за зубами дорослих і молодих особин у Мамонтовій печері та Бангорській формації в Алабамі. Щоб дістатися до першого екземпляра T. trimblei, "потрібно проповзти на руках і колінах майже пів кілометра".
  • G. careforum ідентифікували за зубами, знайденими в Мамонтовій печері, а також у формаціях Хартселл і Бангор в Алабамі. Частковий набір щелеп і зябер цього виду також знаходився в проході Мамонтової печери, який був настільки малий, що людина не може в ньому вміститися.

Через свою крихкість скам'янілості досі не були вилучені.