24 канал поцікавився в Антона Мельника – експерта з інновацій і стартапів Міністерства цифрової трансформації, які месенджери сьогодні краще використовувати у повсякденному спілкуванні. Які з них найбільш захищені, які не надто дбають про безпеку даних, а які взагалі можуть бути відверто небезпечними.
Не пропустіть Видаліть їх негайно: п'ять розширень для Chrome із 1,4 мільйона користувачів були шкідливими
На питання, які з месенджерів Мельник порадить використовувати українцям, він порадив наступні застосунки:
- Signal,
- WhatsApp,
- Messenger,
Signal обов’язково використовуйте, якщо ви спілкуєтеся з рідними, які зараз на фронті, на війні, або залишилися десь в окупації,
– наголосив Антон Мельник.
Щодо месенджера Meta для соцмережі Facebook, то його експерт порекомендував використовувати у приватному режимі, адже лише тоді спілкування через Messenger справді буде зашифрованим.
Як захистити чат в Messenger
Щоб спілкування у застосунку від Meta було максимально захищеним, потрібно увімкнути наскрізне шифрування чатів. Як це зробити, дивіться далі.
- У застосунку Messenger виберіть Чати в нижньому меню.
- Торкніться зображення Редагувати у верхньому правому куті.
- Натисніть на значок замка вгорі праворуч.
- Далі оберіть потрібний контакт з яким буде створено новий захищений чат.
Захищаємо чат в Messenger наскрізним шифруванням / Фото 24 каналу
У новому чаті біля піктограми співбесідника ви побачите піктограму значка, а внизу сповіщення про те, що усі повідомлення в чаті захищені наскрізним шифруванням.
Як бути з Телеграмом
Звісно ми запитали і про один з найпопулярніших на сьогодні месенджерів – Telegram. Саме його використовують для спілкування та створення спільнот, де поширюється різноманітна інформація.
Я б точно не рекомендував спілкуватись в телеграмі, треба змусити себе не обговорювати там жодні важливі речі. Так чи інакше, Telegram – це російська мережа, з російськими засновниками, з російськими девелоперами. Та й від початку створення у месенджера був ФСБшний бекграунд. Тому я б дуже обережно до нього ставився,
– розповів Мельник.
Читайте на сайті Microsoft виявила серйозну вразливість у TikTok, яка дозволяла захопити сторінку в один клік
Суперечки щодо захищеності Telegram тривають від початку його створення. Месенджер неодноразово звинувачували у тому, що він не зовсім щиро розповідає про шифрування повідомлень. Хай там як, а застосунок і справді має російське коріння, а будь-чому російському довіряти заздалегідь не можна.
Якщо ви все ж вирішили використовувати цей месенджер для спілкування, хоча б увімкніть шифрування, оскільки там воно за замовчуванням вимкнене. Все, що для цього потрібно – створити "Новий таємний чат".