Участь в експерименті поведінки взяли 20 000 водіїв, які проїхали 13 мільйонів кілометрів за 14 днів. За результатами стало ясно, що власники Android-смартфонів рідше потрапляють в аварії, ніж власники апаратів від Apple.

Цікаво Google випустила застосунок для зручного переходу з iOS на Android

Деталі дослідження

Користувачі Android отримали вищі бали за безпечне водіння в кожній окремій категорії:

  • відволікання від дороги,
  • перевищення швидкості,
  • поворот,
  • розгін,
  • гальмування.

Цікаво, що найбільший розрив вийшов в категорії відволікання від дороги, з чого випливає, що користувачі iPhone частіше переключать свою увагу на смартфон за кермом.


Власники Android-смартфонів рідше потрапляють в аварії, ніж власники апаратів від Apple / Фото Jerry

Якщо ж порівнювати учасників у різних вікових категоріях, то і тут у всіх випадках власники Android-смартфонів показують себе як більш обережні водії, ніж власники iPhone. Найвищі бали отримали літні люди, які перебувають у шлюбі, мають ступінь бакалавра або вище і вищий кредитний рейтинг.


Розподіл за віком / Фото Jerry

Користувачі Android з найгіршою кредитною історією (тобто ті, кого можна назвати неблагополучними у фінансовому плані) показують себе на дорозі так само, як і власники iPhone з найвищим кредитним рейтингом. Обидві групи набрали в рейтингу по 73 бали. Користувачі, у яких немає навіть атестату про закінчення старшої школи (з 9 по 12 класи), отримали вищі бали, ніж прихильники iPhone, які мають ступінь доктора філософії, магістра та бакалавра.


Розподіл за освітою / Фото Jerry

Як можна побачити на інфографіці, користувачі Android без вищої освіти та навіть без останніх класів школи набрали 75 балів. А власники iPhone, які мають ступінь доктора філософії – 72 бали.

Підсумок

Компанія не знає, що саме може так впливати на результати. Однак, на її думку, проблема криється у характеристиках особистості, характері людей, які віддають перевагу тим чи іншим смартфонам. У звіті Jerry згадується кілька досліджень, за результатами яких користувачі Android більш сумлінні, а також менше схильні брехати й порушувати закон.