Науковці припускають, що розвинена цивілізація могла б адаптувати квантові технологію до грандіозних масштабів. Дослідники одразу пропонують шукати докази великомасштабних квантових обчислень як потенційну техносигнатуру для SETI – спільноти з пошуку позаземного розуму.

Читайте на сайті Нова карта матерії Всесвіту проливає світло на сили, які формували його

Чому саме чорні діри

Дослідження базується на уявленні про те, що найефективнішими сховищами квантової інформації є чорні діри, попри те, що пропонуються пристрої, створені негравітаційними взаємодіями, які також насичують ємність сховища інформації (так звані "сатурони"). Чорні діри можуть бути основним джерелом обчислень для розвинених позаземних цивілізацій і пояснити очевидну відсутність активності, яку ми спостерігаємо, дивлячись на космос.

Дослідження проводили Гія Двалі, фізик-теоретик з Інституту фізики Макса Планка та кафедри фізики Університету Людвіга-Максиміліана в Мюнхені, і Заза Османов, професор фізики Вільного університету Тбілісі та науковий співробітник Грузинської національної астрофізичної обсерваторії імені Харадзе.

Це дослідження є новим напрямком для спільноти SETI, оскільки він припускає, що ми повинні розширити пошук техносигнатур за межі традиційного фокусу на радіопередачах і шукати інші методи, такі як спрямована енергія, випромінювання нейтрино, квантові комунікації та гравітаційні хвилі.

Сьогодні ми в основному вивчаємо радіосигнали, і було кілька спроб обстежити небо в пошуках так званих сфер Дайсона – мегаструктур, побудованих навколо зірок. З іншого боку, проблема SETI настільки складна, що має сенс перевірити всі можливі варіанти,
– зазначають автори.

Цікаво Науковці виявили темну карликову галактику, яка майже повністю складається з темної матерії

Ця ідея відштовхується від гіпотези фізика Роджера Пенроуза про те, що чорні діри можуть стати джерелом безмежної енергії, яку можна отримувати в ергосфері, регіоні навколо горизонту подій чорних дір. Багато дослідників припускали, що технологічно розвинені цивілізації так і чинять.