Це вважають однією з найнебезпечніших медичних проблем, з якими стикаються астронавти. Ба більше, деякі експерти навіть побоюються, що це може поставити під загрозу польоти на Марс.
Цікаво Робот Jet Bot AI+ чи бездротовий вертикальний Jet – як вибрати пилосос Samsung
Проблема та її вирішення
Для початку слід розібратися, чому ж виникають проблеми з зором.
- Річ у тім, що на Землі рідина в організмі перерозподіляється, коли людина встає з ліжка.
- Але в космосі низька гравітація, тому понад пів літра рідини може збиратися в голові й тиснути на очне яблуко.
- Через це може з'явитися так званий нейро-окулярний синдром, пов'язаний з космічним польотом.
- Він, своєю чергою, може привести до розвитку проблем у задній частині очного яблука, набряку зорового нерва і погіршення зору.
- Попри те, що тиск на мозок у лежачої людини на Землі трохи вищий, ніж у людини в космосі, астронавти відчувають його постійно і ніколи не можуть знизити, хоча при звичайній гравітації було б достатньо встати.
Що вигадали вчені
Група вчених під керівництвом доктора Бенджаміна Левіна, професора медицини південно-західного медичного центру Техаського університету (UT) в Далласі розробила спальний мішок, який відкачує рідину з голови й спрямовує до ніг. Таким чином винахід протидіє підвищенню тиску, чим знижує ризик захворювань очей.
Як же він працює? Спальний мішок облягає талію людини й укладає нижню частину тіла в міцний каркас. Він створює різницю тисків, яка витягує рідину вниз до ніг.
Спальний мішок для космонавтів / Фото UTSMS
Мішок уже випробовували на десяти здорових добровольцях, чиїм завданням було лежати три дні, щоб імітувати відсутність відтоку рідини.
Доктор Левін упевнений, що завдяки винаходу нейро-окулярний синдром вже не буде представляти небезпеки до того моменту, як НАСА запустить корабель на Марс.