Докладніше про новий дудл від Google
Цього разу пошуковик стилізував свій логотип під картинку з дітьми всіх рас. Ті, зі свого боку, бавляться в різні ігри. Про це повідомляє 24 канал.
Зверніть увагу День бабусь і дідусів: Google присвятив дудл приємному та затишному святу – що про нього відомо
Новий дудл Google присвятив Всесвітньому дню дітей / Cкриншот
А на сторінці з результатами пошуку можна побачити спрощену версію дудлу. Тут букви "о" у слові Google заміняють дитячі вітряки. Саме таким бавиться темношкіра дитина на картинці вище.
Спрощена версія дудла до Всесвітнього дня дітей від Google / Скриншот
Дудл до Всесвітнього дня дітей є доступним користувачам із 12 країн. Більшість із них – африканські. Щоправда, Європа та Азія в цьому списку – також представлені.
В яких країнах відображається такий логотип
- Україна,
- Італія,
- Марокко,
- Алжир,
- Лівія,
- Єгипет,
- Ірак,
- Саудівська Аравія,
- Оман,
- Малайзія,
- Гана,
- Танзанія,
- Кенія,
- Уганда.
Країни на світовій мапі, в якій можна побачити дудл до Всесвітнього дня дітей від Google / Скриншот
Цікаво 100 років від дня народження Джанні Родарі: хто це й чому Google присвятив йому новий дудл
Історія Всесвітнього дня дітей
Історія цього дня бере свій початок у 1954 році. Тоді Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування Всесвітнього дня дитини як дня світового братерства та взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.
Спочатку дату святкування Дня дитини рекомендувалася виключно на розсуд кожної держави, яка визнає для себе доцільним відзначати цей день. Так, у багатьох країнах, зокрема в колишньому СРСР, виник Міжнародний день захисту дітей, який відзначають 1 червня.
Пізніше 20 листопада 1959 року ухвалили "Декларацію прав дитини". Потім, в 1989 році, також 20 листопада всесвітнім співтовариством прийняли "Конвенцію прав дитини". Тому питання з єдиної для всіх датою святкування цього дня було вирішено само собою. Тепер в офіційних документах ООН фігурує саме ця дата.
Конвенцію ООН про права дитини, яка є основним документом, що визначає правові стандарти у сфері захисту прав дитини, Україна ратифікувала ще 27 лютого 1991 року. Набув документ чинності 27 вересня 1991 року.
Всесвітній день дітей виник завдяки Генасамблеї ООН / Фото Getty Images
Мета Всесвітнього дня дитини
Діти, як найбільш вразлива частина суспільства, гостро переживають наслідки найбільш серйозних суспільних проблем: криза сім'ї, бідність, недосконалість механізмів захисту прав тощо. Серед головних проблем можна назвати і дитячу смертність.
Адже сьогодні абсолютно здоровими народжується менше третини дітей. Кожна сьома дитина виховується в неповній сім'ї. У соціально несприятливих умовах, не отримуючи необхідного виховання та освіти, проживають 6 мільйонів підлітків. Крім того, за словами фахівців, соціальна ізоляція, у якій ростуть вихованці дитячих будинків та інтернатів, призводить до того, що у доросле життя вони входять зовсім непідготовленими.
Тому завдяки Всесвітньому дню дитини намагаються привернути уваги широкої громадськості до питань, спрямованим на реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Цього дня проходять різноманітні благодійні акції.
Радимо ознайомитися Google створив дудл з нагоди Дня батька: для татусів можна створити листівку
20 листопада згадують про головні проблеми дітей у всьому світі / Фото Spielwarenmesse