Це одна з найсильніших сторін телескопа — його інфрачервоне бачення виявляє довгі хвилі світла, які можуть проходити крізь хмари пилу, показуючи нам те, що людське око ніколи не побачить без сторонньої допомоги.
Дивіться також Сонячна система пережила вибух наднової на ранньому етапі еволюції
Ро Офіучі
Зображення Ро Офіучі, отримане від Webb, дозволяє нам побачити дуже короткий період у життєвому циклі зірки з новою чіткістю. Наше Сонце пережило подібну фазу дуже давно, і тепер у нас є технологія, щоб побачити початок історії іншої зірки,
– каже астроном Клаус Понтоппідан з Наукового інституту космічних телескопів.
Хмара пилу Ро Офіучі, з якої утворюються нові зірки / Фото NASA, ESA, CSA, STScI, K. Pontoppidan/STScI, A. Pagan/STScI
Чумацький Шлях не дуже активний у плані народження нових зірок. Останні дослідження показують, що за рік в галактиці з'являється до 55 нових об'єктів, загальною масою не більше восьми сонячних.
Регіони, де це відбувається, завжди були досить складними для вивчення. Річ у тім, що зорі народжуються зі щільних згустків у хмарах пилу й газу, які накопичують достатню масу для створення тиску в ядрі та тепла, необхідного для початку термоядерного синтезу. Ці скупчення матерії перешкоджають появі більшості довжин хвиль світла, змушуючи їх розсіюватися від суміші частинок. Інфрачервоне світло є винятком, тож найпотужніший інфрачервоний телескоп з коли-небудь побудованих, JWST, може заглянути крізь ці хмари й спостерігати за процесом.
Нове зображення показує область, в якій можна знайти 50 зірок розміром з Сонце або менше.