Якщо говорити точніше, то на ранок 3 серпня повідомляли про 7767 тисяч зламаних гаманців. Чи збільшилась ця кількість за останню добу, не ясно.

Цікаво Двоє хакерів зламали систему оповіщення про радіаційну небезпеку Іспанії

Що відбувається з Solana

Як повідомляє сторінка статусу Solana в Twitter, розслідування ще триває, однак перші його результати показують: доказів того, що протокол Solana або його криптографію було зламано, немає. Причина – у сторонніх криптовалютних гаманцях. Уражені адреси були створені, імпортовані або використані в додатках мобільних гаманців Slope, але атака також зачепила сервіс Phantom.

Цей експлойт було виділено для одного гаманця на Solana, а апаратні гаманці, які використовує Slope, залишаються безпечними,
– пише компанія.

Таким чином, помилка ховалася не в коді ядра Solana, а в програмному забезпеченні, яке використовується кількома іншими сервісами гаманців, популярними серед користувачів.

Судячи з усього, зловмисники якимось чином скомпрометували вихідну фразу, яка використовується для захисту їхніх гаманців. Цим закритим ключем підписуються всі транзакції. Тому в Solana також наголошують, щоб користувачі більше не використовували свою початкову фразу повторно на апаратному гаманці – варто створити нову.

Сума збитків склала 8 мільйонів доларів.