На платформі From Numbers to Names (N2N) можна порівняти обличчя із зображеннями понад 170 тисяч людей, які мешкали в Європі на початку XX століття. Програма, над якою інженер працює один із 2016 року, виявить збіги.

Цікаво Штучний інтелект знайшов найдавніше свідчення використання вогню людиною

Як це працює

  • Для того, щоб спробувати знайти свого предка, треба завантажити будь-яку його фотографію на сайт проєкту.
  • Система видасть до десяти інших фотографій, на яких зображені особи, найбільш схожі на надане користувачем обличчя. Творець зазначає, що не робить жодних тверджень щодо ідентифікації на основі програмного забезпечення і залишає це судження за особами, які використовують сайт.
  • Нейромережа вже опрацювала майже півмільйона фотографій, що містять близько двох мільйонів осіб.
  • Патт працює з архівами та благодійними організаціями, щоб отримати доступ до ще 700 тисяч зображень, зроблених до та за часів Голокосту.
  • Крім того, у N2N почали аналізувати відео з архіву Стівена Спілберга.

Патт, який народився і проживає в Нью-Йорку, вирішив зайнятися цим після відвідин Музею історії польських євреїв POLIN у Варшаві.

Я не міг позбутися відчуття, що потенційно пройшов повз фотографії члена сім'ї, навіть не підозрюючи про це. Я внук тих, хто пережив Голокост, усі з Польщі,
– каже Даніел Патт в інтерв'ю виданню The Times Of Israel.

Хоча програма From Numbers to Names ще не досконала, її вже використовували для пошуку серед сотень тисяч фотографій, щоб ідентифікувати людей для Меморіального музею Голокосту в США (USHMM). Розробник хоче співпрацювати з музеями, школами, науково-дослідними інститутами та іншими організаціями, які займаються темою Голокосту.

Наразі програмне забезпечення N2N безкоштовне та просте у використанні. Судячи з усього він проєкт і надалі залишатиметься некомерційним.