Як повідломляє 24 канал, через 36 хвилин після старту ракета вивела на орбіту корабель з орбітальним апаратом і ровером "Тяньвень-1" на борту. Приблизно через сім місяців зонд наблизиться до червоної планети.

Цікаво Фото дня: Комета Neowise пролітає над ракетою Falcon 9

Відео старту ракети "Чанчжен-5"

Все, що потрібно знати про китайську місію на Марс

  • Цілі та завдання місії

Згідно із заявою Китайського національного космічного управління, метою місії є дослідження геологічних характеристик поверхні, включаючи ґрунт, лід, структуру планети і навколишнє середовище.

Дослідженням поверхні Червоної планети займуться орбітальний зонд, посадкова платформа та марсохід. Перед місію стоїть п'ять цілей:

  • дослідження морфологічного і геологічної будови планети;
  • дослідження характеристик ґрунту і розподілу покладів водяного льоду;
  • аналіз складу поверхні;
  • вимірювання параметрів іоносфери і характеристик марсіанського клімату і навколишнього середовища;
  • вивчення магнітних і гравітаційних полів Марса, а також дослідження внутрішньої структури планети;

У роспорядженні Китаю тринадцять наукових інструментів встановлених на орбітальному зонді і марсоході.

  • Космічний апарат "Тяньвень-1"

Корабель разом з паливом має масу близько п'яти тонн, повідомляє The Alpha Centauri. Спочатку корабель виведуть на екваторіальну орбіту Марса. Після того, як відбудеться розподіл посадкової капсули і орбітального зонда, останній почне поступовий перехід на полярну орбіту.


Верхня частина космічного апарату "Тяньвень-1"

  • Орбітальний апарат

Частина корабля, яка перебуватиме на орбіті забезпечить зв'язок з марсоходом за допомогою ретранслятора. Водночас орбітальний апарат виконуватиме власні наукові спостереження. Його робота розрахована на один марсіанський рік.


Орбітальний апарат марсіанської китайської місії

  • Марсохід

Марсохід розрахований на роботу протягом 90 сол (марсіанських діб). Його маса становить приблизно 240 кілограм. На ровер встановлено шість наукових приладів: георадар високої точності, мультиспектральна камера, детектор магнітного поля, метеорологічний прилад, навігаційна камера і детектор компонентів поверхні Марса.

Джерелом енергії марсохода є сонячні батареї. Оскільки ровер не використовує радіоізотопне джерело енергії, інженерам довелося добряче попрацювати над пристосованістю його компонентів до марсіанських умов. Прилади повинні витримувати температури до -90 ° С, при цьому номінальний режим їх роботи знаходиться в діапазоні від -40 ° С до -30 ° С.