Знахідки, що включають щелепну кістку, фрагмент черепа та кістки ніг, належать антропоморфному примату, який блукав Землею приблизно 300 000 років тому, відкриваючи нове розуміння людського родоводу.

Читайте на сайті Новий вид викопного павука віком у 310 мільйонів років знайшли у Німеччині

Чим цікаве відкриття

Експерти виявили в цих рештках низку відмінних рис, які розмивають межі між сучасною людиною та пізньоплейстоценовими гомінідами. Хоча щелепна кістка не має підборіддя, більш характерного для більш ранніх видів, вона демонструє цікаве поєднання рис, що нагадують як сучасних людей, так і гомінідів епохи середнього плейстоцену.

Кульмінація цих рис вказує на разючу схожість з Homo erectus, видом, який колись населяв нашу планету. Це підвищує надзвичайну ймовірність того, що знайдені рештки являють собою гібридизацію сучасної людини і стародавніх гомінідів, проливаючи світло на складну главу в нашій еволюційній історії.

Особливістю цієї знахідки є безпрецедентне поєднання характеристик, які досі не зустрічалися у східноазіатських гомінідів. Це, своєю чергою, вказує на те, що ознаки сучасної людини могли з'явитися ще 300 000 років тому.

Деталі відкриття

Вивчення черепа, чудової знахідки в шарах середнього плейстоцену Південно-Східної Азії, дозволило виявити будову обличчя, що має більшу схожість з людською, ніж з власною щелепою. Це проникливе спостереження фактично виключило денисівську лінію з рівняння. Натомість рештки, ймовірно, належать до окремого роду, який відрізняється від Homo erectus, але наближається до Homo sapiens.

Череп
Віртуально реконструйований череп HLD 6 / Фото Wu Liu et al

Якщо ця оцінка підтвердиться, це означатиме, що цей новий вид, ймовірно, мав спільну еволюційну історію з гомінінами середнього або пізнього плейстоцену, що з часом призвело до появи спільних ознак.

Дивіться також Палеонтологи виявили, можливо, найбільшу тварину в історії

Чому це важливо

Ця знахідка відкриває шлях до нового погляду на історію міграції людей. Історичні дані вказують на те, що Homo sapiens з'явилися на півночі Азії майже 40 000 років тому. Однак деталі їхнього способу життя та культури залишаються оповитими таємницею. Нещодавні розкопки в басейні річки Ніхеван під керівництвом міжнародного консорціуму вчених виявили раніше невідому палеолітичну культуру. У цьому стародавньому царстві вправні мисливці та збирачі виготовляли інноваційні інструменти, що підкреслює винахідливість наших ранніх людських предків.