Деталі відкриття

Щелепа, череп і кістки ніг, що належать цій ще не класифікованій людині, яку позначили як HLD 6, були знайдені в Хуалундуні, у Східній Азії, у 2019 році. Протягом багатьох років експерти Китайської академії наук (CAS) намагалися зіставити останки з відомим родоводом.

Дивіться також Реконструкція м'язів австралопітека показала, як ходила "Люсі"

Обличчя гомініна за будовою схоже на обличчя сучасної людини, яка відокремилася від Homo erectus ще 750 000 років тому. Але відсутність підборіддя більше нагадує Денисівців – вимерлий вид давньої людини в Азії, який відокремився від неандертальців понад 400 000 років тому.

Череп нового виду людини
Череп нового виду людини з заповненими прогалинами / Фото Journal of Human Evolution

Працюючи разом з дослідниками з китайського університету Сіань Цзяотун, британського Йоркського університету та іспанського Національного дослідницького центру еволюції людини, вчені з CAS вважають, що вони відкрили абсолютно нову лінію родоводу — гібрид між гілкою, яка дала нам сучасних людей, і гілкою, що об'єднувала інших давніх гомінінів у регіоні, таких як Денисівці.

Історично склалося так, що багато скам'янілостей гомінін з плейстоцену, знайдених у Китаї, нелегко вписати до якоїсь однієї лінії. Як наслідок, такі рештки часто пояснюють як проміжні варіації на шляху до сучасного людства – наприклад, як архаїчний приклад Homo sapiens або просунуту форму Homo erectus. Але ця досить лінійна, спрощена інтерпретація є суперечливою і не є загальноприйнятою. Ці нові рештки, як повідомляють, більше схожі з сучасними лініями гомінін.

Скам'янілі щелепа і череп належать 12-13-річній дитині. Вчені кажуть, що, хоча обличчя її має риси сучасної людини, загалом черепна коробка демонструє "більш примітивні риси". Це підтверджує, що деякі з наших сучасних рис існували задовго до появи Homo sapiens, коли поряд жили відразу три людські види: H. erectus, H. denisovensis та новий вид, тимчасово позначений, як HLD 6. Тож можливо, останній спільний предок людини розумної та неандертальців з'явився на південному заході Азії, а згодом поширився на всі континенти.

Череп нового виду людини
Череп нового виду людини з заповненими прогалинами / Фото Journal of Human Evolution