З огляду на це 24 Канал розповідає про важливі технології й функції у вашому смартфоні, які стоять на варті вашої конфіденційної інформації.

Читайте на сайті Як захистити своє диджитал-я: корисні поради, щоб підвищити безпеку свого смартфона

Відомі бренди все частіше роблять акцент на конфіденційності та захисті особистої інформації. Але в той час, коли деякі компанії лише починають турбуватися про збереження користувацьких даних, є такі, що вважають конфіденційність користувачів своїм пріоритетом.

Саме до таких належить компанія Apple, яка добре відома своїми продуктами та технологіями. Зокрема, велику популярність у світі здобув iPhone, що працює на операційній системі iOS. Проте мало хто знає, що функції ґаджета створені таким чином, щоб дані користувачів залишалися максимально збереженими. Як це працює, розповідаємо далі.

Ваше листування справді особисте

Звісно, це чудово, коли функції безпеки працюють так ефективно, що ви не помічаєте їх у своєму житті. Наприклад, антивірус автоматично виявляє потенційні загрози, такі як вторгнення в комп'ютерну мережу, шкідливі програми або підозрілі повідомлення. Він працює у фоновому режимі, не заважаючи вашій роботі, та надійно захищає ваші дані і пристрої. Ви навіть можете не знати про існування відповідних функцій у вашому смартфоні, а вони просто виконують свою роботу – гарантують вашу безпеку.

Користувачам iPhone не варто перейматися питанням безпеки своїх даних під час користування смартфоном чи то у листуванні, чи під час серфінгу в інтернеті.


Усі повідомлення та розмови у FaceTime мають наскрізне шифрування / Фото Unsplash

Яким має бути захист смартфона

Сервіси обміну повідомленнями та спілкування мають бути максимально орієнтовані на захист користувацької інформації, адже вона стосується лише адресатів, які ведуть бесіду. Найкращим чином це реалізовано у застосунках iMessage, FaceTime та "Пошта" на iPhone. Усі повідомлення та розмови у FaceTime мають наскрізне шифрування, що унеможливлює їхнє перехоплення або прочитання під час передачі між пристроями.

“Пошта” ж взагалі пропонує режим "інкогніто", який захищає вашу переписку. Ваша IP-адреса залишається прихованою, що не дозволяє відправникам створювати профілі на основі ваших дій в Інтернеті або відстежувати ваше місцезнаходження. Крім того, відправники не можуть визначити, чи відкривали ви їхні листи.

iMessage шифруються на всіх пристроях, що гарантує неможливість доступу до них без пароля користувача. Навіть працівники компанії Apple не можуть прочитати ваші повідомлення під час передачі даних між пристроями. Для користувачів закладена можливість автоматичного видалення надісланих повідомлень через певний період часу або зберігання їх на своїх пристроях на невизначений термін.

iMessage чудово ілюструє підхід до питання безпеки під час користування смартфоном. Ця програма, яка дозволяє користувачам обмінюватися різним контентом у повідомленнях, не має доступу до контактної інформації або розмов учасників. Застосунок буквально отримує випадковий ідентифікатор для кожного учасника, який скидається при видаленні, що забезпечує анонімність і захист конфіденційності користувачів.

Ваша приватна система безпеки в Інтернеті

Серфінг в Інтернеті часто пов’язаний з найбільшою кількістю небезпек. Тут пересічний користувач може натрапити на різноманітні ресурси, які маскуються під популярні платформи. На таких сайтах кіберзлочинці уміло розставляють фішингові пастки, спонукаючи людину натиснути на певне посилання або ввести свій номер телефону. Усе це допомагає шахраям отримати доступ до ваших паролів та даних.

Саме тому в Інтернеті слід бути обачним, однак це легше робити, коли про твою безпеку заздалегідь подбав виробник смартфона. Так, наприклад іPhone має таку круту фішку, як "Вхід з Apple", який дозволяє користувачам швидко отримувати доступ до облікових записів, використовуючи особистий ідентифікатор Apple ID.

За допомогою цієї функції веб-сайти та програми можуть запитувати лише ім'я користувача та адресу його електронної пошти. Крім того, користувачі можуть приховати свою адресу електронної пошти або створити унікальну електронну адресу, що буде пересилати повідомлення на їхню реальну адресу.


Двофакторна автентифікація додає ще один рівень безпеки для входу у різноманітні сервіси / Фото Shutterstock

Ну і звісно ж, як без двофакторної автентифікації сьогодні. Ця функція додає ще один рівень безпеки для входу у різноманітні сервіси. Пристрої від компанії Apple, до речі, мають окрему вбудовану двофакторну автентифікацію, яка прив’язана до Apple ID. Ця функція гарантує, що доступ до облікових записів в улюблених програмах завжди залишається надійно захищеним.

Безпека браузера – пріоритет

Браузер завжди був окремим важливим елементом у питанні безпеки в інтернеті. Оскільки це головний інструмент для доступу до Інтернету, він має бути надійно захищеним, наприклад, як Safari. Він оснащений найсучаснішими функціями, які надають пріоритет конфіденційності користувачів і захищають від відстеження, мінімізуючи при цьому передачу даних третім особам. На варті браузера працюють такі функції:

  • Інтелектуальне запобігання відстеженню: захищає від міжсайтового відстеження за допомогою машинного навчання, приховуючи вашу IP-адресу від трекерів за замовчуванням.
  • Звіт про конфіденційність: забезпечує прозорість, показуючи заблоковані міжсайтові трекери в Safari.
  • Моніторинг паролів: перевіряє, чи не були ваші збережені паролі скомпрометовані в разі витоку даних, не розкриваючи інформацію про них.
  • Запобігання відстеженню соціальних віджетів: блокує соціальні віджети від стеження за вами, якщо ви не надасте на це дозвіл.
  • Захист відбитків пальців: не дозволяє рекламодавцям створювати унікальні "відбитки пальців" пристроїв, щоб відстежувати вас.
  • Приватний перегляд: зберігає вашу історію переглядів, пошукові запити та дані форм конфіденційними.
  • Конфіденційність пошуку: мінімізує дані, що передаються пошуковим системам, і пропонує незалежний, але функціональний пошуковик DuckDuckGo як опцію пошуку за замовчуванням.
  • Керування розширеннями: дозволяє контролювати дозволи доступу для розширень браузера.

DuckDuckGo: що варто знати про особливості пошуковика


DuckDuckGo – це пошукова система з відкритим кодом, яка надає точні та різноманітні результати згідно з запитом. Компанія не використовує приватну інформацію своїх користувачів, таку як історія пошуку та покупок, для монетизації своїх послуг через персоналізовану рекламу. Пошуковик є захищеною альтернативою Google.

Завдяки цим функціям Safari є одним з найбільш захищених браузерів доступних для користувача. З ним можна не турбуватися про свою безпеку в інтернеті. Водночас важливо пам’ятати і про те, що в Інтернеті слід бути максимально обачним.

Це важливо Як захистити свій смартфон від стеження та вірусів: 3 поради про кібербезпеку

Застосунки повинні бути перевіреними

Програми, які ми встановлюємо на свої смартфони, можуть допомагати в роботі та навчанні, а також сприяти дозвіллю. Однак всі вони мають бути перевіреними, адже шахраї нерідко використовують той чи інший застосунок у ролі троянського коня, щоб проникнути у пристрій та отримати приватні дані користувача.

Саме тому магазини застосунків повинні мати чіткі та непорушні правила і регулярно перевірятися на наявність шкідливого ПЗ. Компанія Apple добре відома своїми жорсткими вимогами до розробників, які публікують свої програми в App Store. Усі вони повинні неухильно відповідати суворим правилам, які містять заходи для захисту конфіденційності та безпеки користувачів.


Компанія Apple ретельно перевіряє усі програми в App Store / Фото Pexels

Розробники зобов'язані дотримуватися політики конфіденційності, а компанія Apple регулярно проводить перевірку, щоб переконатися в її дотриманні. Якщо застосунок порушує ці правила, розробник повинен розв'язати проблему, інакше програму буде видалено з App Store.

Безпечне використання програми "Карти" та геолокації

Усі ми регулярно користуємось Картами у смартфоні, щоб дістатися потрібного місця, знайти аптеку, ресторан чи інші заклади. Важливо, щоб ця програма була добре захищена, адже вона має доступ до інформації про ваше розташування, важливі місця та інші дані, які повинні залишатися конфіденційними.

Тож якими мають бути Карти, щоб ваша інформація залишалася захищеною?

  • Найкраще, коли Карти використовують дані на вашому пристрої для персоналізації послуг, мінімізуючи їх передачу на зовнішні сервери залишаючи вашу особисту інформацію на пристрої.
  • Важливою функцією також є наскрізне шифрування – ваші дані лише ваші і розробник чи компанія їх не бачить і не може прочитати.
  • Одна з найбільш популярних функцій – це поширення геолокації, яке має бути максимально захищеним, щоб ніхто не міг відстежити ваше розташування.

Саме такими є Карти в iPhone. Дані, зібрані в Apple Maps, прив'язуються до випадкових ідентифікаторів, що гарантує конфіденційність, а точне місцезнаходження розмивається після 24 годин, щоб уникнути зберігання історії пошуків і минулих розташувань. Крім того, ви взагалі можете увімкнути згладження розташування, щоб застосунки не знали точно де ви перебуваєте.

Питання безпеки Яка операційна система краще захистить ваші біометричні та персональні дані

Деталі важливі: ваші фото повинні бути надійно захищені

Варто зазначити, що й інші важливі місця смартфона, такі як галерея, повинні бути надійно захищені. Тут зберігаються ваші фотографії і лише ви маєте виключне право доступу до них. Однак у залежності від пристрою чи компанії, це реалізовано не на всіх смартфонах.

На щастя, це не стосується iPhone, де ваші фото виключно ваші. Попри наявність зручних функцій, таких як "Спогади" та "Пропозиції", які використовують інтелектуальні можливості пристрою для аналізу ваших фотографій, цей процес відбувається виключно на вашому смартфоні, що гарантує повну безпеку.

Але фотогалерея на смартфоні це одне, а як щодо хмарних сховищ? Багато з нас зберігають велику кількість фото та відео, але обмежена пам'ять пристрою стає проблемою. Тоді на допомогу приходять хмарні сервіси для зберігання даних і їхня безпека повинна бути на висоті.

Найкраще, коли виробник вже все продумав і вам не потрібно підключати сторонній сервіс. Наприклад, iCloud на iPhone надійно захищає ваші фотографії, застосовуючи шифрування для зберігання на серверах.

На завершення

Виробники смартфонів розуміють, що користувацькі дані повинні бути надійно збережені, однак ідеально реалізувати це можна лише при комплексному підході, тобто, розробляючи як смартфон, так і операційну систему з вбудованими функціями приватності. Саме тому відома екосистема iPhone відзначається не лише зручністю і надійністю, але й максимальним рівнем захисту особистих даних користувачів.

Це потрібно знати: Актуальні поради щодо кібербезпеки цифрового гаманця

Компоненти смартфона продумано поєднані з програмами та функціями в єдину систему. Це робить надійним не лише сам пристрій, але й дані користувача, які зберігаються на ньому. Тож коли ви купуєте iPhone, як бонус ви отримуєте душевний спокій і надійне цифрове середовище.

Вибрати надійну модель iPhone, яка підходить саме вам, можна в офіційних партнерів Apple в Україні: