Про це інформує Science Alert.
Так, науковець Гарвард-Смітсонівського інституту Джонатан Макдауелл заявив, що з 13 червня орбітальний модуль опустився зі звичайною висоти близько 390 кілометрів до приблизно 295 кілометрів. При цьому через 10 днів станція "Тяньгун-2" повернулася на звичну орбіту.
Читайте також: Падіння китайської "Тяньгун-1": де приземлилися уламки станції
Як припускає Макдауелл, орбіта "Тяньгун-2" була знижена через подачу двох гальмівних імпульсів. Інші науковці вважають, що космічна незабаром може бути виведена з експлуатації. Як відомо, її попередниця, "Тяньгун-1", вийшла з-під контролю і впала на Землю в квітні цього року.
"Можливо, це був просто спосіб перевірити надійність двигуна космічної лабораторії через два роки роботи на орбіті, як частина тестів на завершення місії", – написав Джонатан Макдауелл.
Що таке "Тяньгун-2"? Це китайська станція, яку запустили у вересні 2016 року для перевірки технологій життєзабезпечення для майбутньої китайської багатомодульної орбітальної станції. У жовтні 2017 року китайська астронавти прибули на 30-денне перебування на станції – це стало найдовшим перебуванням Китаю в космосі.
Більше новин, що стосуються новин зі світу технологій, ґаджетів та штучного інтелекту, читайте у розділі Техно