Під час переговорів фахівець Центру управління польотами повідомив російському космонавту Сергію Рижикову про те, що роботи з остаточної герметизації тріщин займуть п'ять днів.
Цікаво За бортом МКС розмістять коробку з таблетками: для чого це вченим
Проблеми російського модуля МКС "Зірка"
Космонавти виявили тріщину довжиною близько 4,5 см у проміжній камері модуля "Зірка" у жовтні минулого року. Пізніше її тимчасово заклеїли гнучким диском з гуми і алюмінієвої фольги. На цьому тижні космонавти планують проведення необхідних робіт для повної герметизації місця витоку повітря, але спочатку краї тріщини потрібо засвердлити, щоб зупинити її розширення.
Вперше витік повітря на МКС виявили ще у вересні 2019 року. Після цього були проведені роботи, необхідні для виявлення місця розгерметизації. Тріщина не загрожує життю екіпажу, оскільки тиск у проміжній камері модуля "Зірка" падає на 0,4 мм ртутного стовпчика на добу, тоді як аварійне значення – 0,5 мм ртутного стовпчика на годину.
- Зазначимо, що згодом стало відомо про те, що у проміжній камері можуть бути й інші тріщини, загалом їх може бути не менше шести, через які витікає повітря. Для їх пошуку та усунення з Землі на МКС в середині минулого місяця доставили спеціальне обладнання.
- Тим часом американський сегмент МКС займається підготовкою до заміни сонячних панелей на станції, які вперше почали встановлювати у 2000 році і які прослужили вже понад 20 років.