Усього в продажу з'явилися три пристрої – Gemini, Gemini Mini та Triangulum. Це перші квантові комп'ютери, доступні для широкого споживача.

Цікаво Підсумки року: найважливіші події світу технологій

Що відомо

  • Найдешевшим у лінійці є Gemini Mini, який отримав портативний корпус, вагою 14 кілограмів. Вартість комп'ютера, що має потужність два кубіти, склала 8700 доларів.
  • Потужніша система, але також на два кубіти, коштує значно дорожче — близько 43 тисяч доларів. Комп'ютер Gemini важить цілих 44 кілограми. Він може емулювати роботу в режимі восьми кубітів, але фактично містить лише два фізичні кубіти. У чому принципова різниця можливостей Gemini Mini та Gemini, не повідомляється.
  • Нарешті, третя модель під назвою Triangulum обійдеться покупцям у 58 тисяч доларів. Вона отримала три кубіти й важить 40 кілограмів. Імовірно, вона є найпотужнішою серед усіх.

Зазначимо, що найпотужніший на сьогодні квантовий комп'ютер, який створила компанія IBM, може похвалитися 433 кубітами. Проте вона вже давно працює над наступним поколінням і в 2023 році планує представити машину, яка матиме 1121 кубіт. А до 2025 року прогнозують створення квантової системи з більш ніж 4000 кубітами.