Небувала активність Сонця
Скупчення сонячних плям поблизу сонячного екватора випромінюють інтенсивні сплески енергії частина з яких потрапляють в бік Землі, інформує Техно 24. Лише за останню добу Сонце випустило шість спалахів М-класу і один спалах Х-класу.
А тим часом Таємничі вибухи на Сонці регулярно нищать озоновий шар Землі й можуть зробити це знову
На початку цього року спостерігалися найпотужніші за останні десятиліття геомагнітні бурі, які класифікуються на рівні "екстремальних" за шкалою G5. Майбутні бурі, хоча й не очікується, що вони досягнуть таких екстремальних рівнів, все ж прогнозуються вражаючими, а деякі з них досягнуть категорії G3 "сильні".
Така підвищена сонячна активність пояснюється явищем, відомим як CME-канібал, коли швидша за швидкістю CME наздоганяє і поглинає повільнішу, утворюючи єдину масивну хвилю сонячного матеріалу.
Очікується, що пік впливу цього CME-канібала припаде на 30 липня, внаслідок чого полярні сяйва можна буде побачити в Північній півкулі та деяких регіонах Південної півкулі.
Як це впливає на Землю?
Зазвичай більшість таких спалахів та викидів оминають нашу планету проходячи повз, але чимала їх частина потрапляє в зону обертання Землі. Такі спалахи супроводжуються викидами корональної маси Сонця та спектром випромінювання від рентгенівського до ультрафіолетового, які часто спричиняють короткочасні відключення зв'язку на Землі.
- Спалахи класу X є найпотужнішими спалахами, які може генерувати наше Сонце.
- Спалахи класу M є дещо менш інтенсивними, однак все ще доволі сильними.
Хоча ця сонячна активність навряд чи може суттєво порушити повсякденне життя на Землі, але, потрапляючи в магнітосферу планети, CME можуть викликати геомагнітні бурі. Ці бурі можуть викликати значні збурення в магнітному полі Землі, верхніх шарах атмосфери та плазмовому середовищі.
Поява полярних сяйв
Одним з найбільш візуально приголомшливих ефектів цих взаємодій є полярні сяйва. Частинки від CME і сонячного вітру зіштовхуються з магнітним полем Землі, прискорюючись вздовж силових ліній магнітного поля до полюсів.
Коли ці частинки взаємодіють з іоносферою Землі, вони створюють красиве сяйво, що змінює колір залежно від того, які частинки беруть участь у взаємодії. В останні роки полярні сяйва можна спостерігати навіть в таких регіонах, де раніше їх не помічали.
Наприклад ці явища почастішали в Україні де їх в різній інтенсивності можна побачити майже в усіх регіонах.
До теми Магнітне поле Сонця ось-ось перевернеться з ніг на голову: чому це відбувається і чого чекати
Цікаво, що нові CME виникають внаслідок побіжного удару, оскільки сонячні плями спочатку не були вирівняні проти Землі. Згодом обертання Сонця вирівняло ці плями. Оскільки Сонце перебуває на піку своєї активності, є всі підстави вважати, що найближчим часом доведеться спостерігати низку не менш вражаючих сонячних подій.