Сонячний шторм проявляється в різноманітних явищах, на кшталт викидів корональної маси, спалахів на поверхні та інших подій, які розсіюють колосальну енергію Сонця в усі боки. Всі ці сплески радіації виникають, коли лінії магнітного поля зорі напружуються й розриваються, спричиняючи масивні вибухи енергії. Ця енергія складається із заряджених частинок, таких як протони та електрони, які подорожують у просторі на надзвичайно високих швидкостях. Досягаючи Землі, вони взаємодіють із нашим магнітним полем і атмосферою, що призводить до різноманітних ефектів – наприклад, полярних сяйв, відключень радіозв'язку, перебоїв у роботі супутників та збоїв в електромережах.

Дивіться також Чи може потужна буря на Сонці знищити земний інтернет?

Якою буде космічна погода у серпні

Судячи з даних супутникових систем NOAA, TESIS і наукових міжнародних метеорологічних лабораторій по всьому світу, місяць очікується відносно спокійним, хоча й не без сюрпризів.

  • Прямо зараз, 1 серпня, спостереження показують високий рівень активності з К-індексом 5 (найвищим). Це означає, що Сонце продукує численні спалахи й викиди, які можуть подорожувати в бік Землі до кількох днів. Аналогічна ситуація збережеться й завтра, 2 серпня.
  • 3 серпня очікується падіння сонячної активності до К-індексу 4, що означає активність середнього рівня.
  • Надалі з 4 й аж до 24 серпня не очікується значних збурень.
  • Короткочасні й невеликі сплески, які не вийдуть за межі низької активності, спостерігатимуться 5, 6, а потім 10, 11 та 12 серпня.
  • Зазначимо також, що спочатку дані показували можливу сонячну бурю середньої сили 20 серпня, але оновлені дані вже показують спокійну ситуацію.
  • 25 серпня активність почне зростати й досягне піку 27 числа – К-індекс 5, тобто сильна.
  • До кінця місяця все спокійно.