Згідно з аналізом після звільнення 11 000 працівників компанії Meta, про яке оголосив напередодні генеральний директор Марк Цукерберг, кількість звільнених (або тих, що будуть звільнені) у галузі цього року перевищує 45 500 осіб. Це попри те, що сама економіка, як видається, отримала більше робочих місць, ніж очікувалося минулого місяця.

Не пропустіть Як захистити свій гаманець від шахрайства: актуальні поради щодо кібербезпеки

У той час як звільнення в Twitter під керівництвом нового власника Ілона Маска отримали широке висвітлення, величезні заходи зі скорочення персоналу в інших компаніях також залишають свої сліди. На сьогодні найбільше єдине скорочення відбудеться в Intel, де 20 відсотків персоналу очікує на звільнення. З більш ніж 120 000 співробітників, це число становитиме понад 24 000 осіб – хоча, досі це всього лише плани і фактично звільнення ще не розпочалися.

Індустрія чекала на це

Як повідомляв Insider наприкінці жовтня, ці масові звільнення не є шокуючими, враховуючи те, як прибутки в технологічній галузі суттєво знизилися на тлі цьогорічного економічного спаду.

Найбільші з цих втрат, звичайно, відбулися в компанії Meta, де на початку 2022 року інвестори, які відмовилися від акцій, побили галузевий рекорд одноденного розпродажу.

Але в компаніях, які вже звільнили значну частину своєї робочої сили, очевидно, що втрати акцій передували звільненню, причому Intel переживає річну тенденцію до зниження поряд з Lyft, Shopify, Snapchat та іншими технологічними компаніями, які здійснили скорочення в останні місяці.

Читайте на сайті AstraZeneca випадково відкрила доступ до даних клієнтів, опублікувавши дані сервера на GitHub

Масове скорочення робочих місць на тлі економічної депресії не є чимось новим, і багато людей, яких звільняють у цих технологічних компаніях, вже були високооплачуваними спеціалістами і, ймовірно, отримають конкурентні вихідні допомоги, як це сталося у Meta.

А проте, це вражаюча тенденція – і ніхто не може сказати, як це вплине на галузь в цілому або на робочу силу, яка її оточує, тепер, коли за робочі місця змагаються понад 50 000 нових людей.