Про це повідомляє Hi-News.
Читайте також: Штучний інтелект перевершив лікарів у діагностиці захворювань
Бот-поет отримав назву Xiaoice і вже досить давно використовується в китайському сервісі мікроблогів Weibo. Якщо раніше бот міг вести діалог і розпізнавати зображення (а нещодавно і зовсім навчився відповідати практично без затримок), то тепер Microsoft навчила його інтерпретувати побачене і найкращим варіантом для цього виявилася, як не дивно, поезія.
Для реалізації ідеї всередині Xiaoice була створена нейромережа, що складається з двох частин: перша розпізнає зображення і об'єкти, розташовані на ньому, згодом генеруючи вірш. А друга ж виступає як критик. Якщо другій частині вірш подобається, то вона виводить фінальний результат. Якщо ж ні, вона змушує першу "подумати ще" і уявити інший варіант. Так відбувається до тих пір, поки варіант вірша не влаштує "критика".
Алгоритм роботи чат-бота Xiaoice
На даний момент за словами очевидців чат-бот досить добре справляється зі складанням віршів. Зараз у Xiaoice більше 200 мільйонів користувачів з азіатського регіону. І при всіх перевагах чат-бота є у нього один "недолік": поки Xiaoice працює лише на китайській мові і не ясно, чи вийде бот-поет за межі азіатського регіону.
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно