Підприємець впевнений: такі країни, як США і Великобританія, повинні витратити "десятки мільярдів" на фінансування досліджень. Все це необхідно, щоб якомога краще підготуватися до потенційних біотерактів і прийдешніх пандемій. І хоча це дуже затратно, в результаті може призвести до викорінення грипу та застуди.

Читайте також Людство не готове до нової пандемії, – Білл Гейтс

Про що попереджає Білл Гейтс

Я сподіваюся, що через п'ять років зможу написати книгу під назвою "Ми готові до наступної пандемії", але для цього будуть потрібні десятки мільярдів доларів. США і Великобританія будуть частиною цього. Це, ймовірно, потребуватиме близько мільярда на рік для Цільової групи з пандемії на рівні ВООЗ, яка буде проводити спостереження і фактично робити те, що я називаю "мікробними іграми",
– каже Білл Гейтс.

  • Засновник Microsoft припустив, що це підготує світ до біотероризму, зазначивши, що зловмисники зможуть атакувати аеропорти, поширюючи різноманітні хвороби.
  • Зокрема, прикладом він наводить віспу, яка сьогодні вважається остаточно викоріненою в природі, хоча гіпотетична можливість її повернення все ж є реальною, оскільки зразки вірусів досі зберігаються в спеціальних лабораторіях у США та Росії.
  • Гейтс попереджає, що епідемії, викликані біотероризмом, можуть бути гіршими, ніж природні. У віспи ймовірність смерті в рази вища, ніж у коронавірусу.
  • Тому, додає він, весь світ повинен готуватися до наступної пандемії, викорінити грип, позбутися від застуди, створити ефективніші вакцини й так далі.