Попередній аналіз, проведений у 2010 році на основі даних Місячного розвідувального орбітального апарату (Lunar Reconnaissance Orbiter) NASA, вказував на стиснення Місяця, пояснюючи його внутрішнім охолодженням і утворенням тисяч скель на його поверхні.
Дивіться також Науковці спантеличені загадковими космічними об'єктами, які генерують радіосигнали
Подальші дослідження 2019 року показали, що Місяць все ще переживає місячні землетруси, які спричинили скорочення його окружності на понад 45 метрів за останні кілька сотень мільйонів років.
Нещодавнє дослідження зосереджується на південному полюсі Місяця, регіоні, що становить значний інтерес для науковців і потенційних майбутніх космічних досліджень. Старший науковий співробітник Національного музею авіації і космонавтики Томас Уоттерс, провідний автор дослідження, пояснює, що в південному полярному регіоні можливі неглибокі місячні землетруси, здатні спричинити сильний струс ґрунту, що потенційно може стати проблемою для майбутніх місячних місій.
Глобальний розподіл молодих насувних розломів, їхній потенціал активності та можливість утворення нових насувних розломів внаслідок триваючого глобального стиснення слід враховувати при плануванні розташування та стабільності постійних аванпостів на Місяці,
– застерігає Уоттерс.
Поведінка Місяця загрожує людським експедиціям
Вчені стурбовані тим, що місячні землетруси, викликані внутрішніми рухами, можуть бути достатньо сильними, щоб пошкодити створені людиною споруди, в тому числі житлові будинки. На відміну від землетрусів на Землі, місячні землетруси можуть тривати годинами через суху, слабо закріплену поверхню Місяця, що робить її вразливою до трясіння і зсувів.
Автори дослідження наголошують на важливості використання детальної інформації про сейсмічну активність Місяця, починаючи з кінця 1960-х років. Ці знання допоможуть визначити оптимальні місця для майбутніх поселень, оскільки NASA готується до майбутньої місії "Артеміда", метою якої є повернення людей на поверхню Місяця вперше за понад 50 років.
А тим часом Історична місія гелікоптера Ingenuity завершена, він більше ніколи не зможе полетіти над Марсом
Ця робота допомагає науковцям підготуватися до того, що чекає людей на Місяці – чи то інженерні споруди, які зможуть краще протистояти місячній сейсмічній активності, чи то захист людей від дійсно небезпечних зон. Чим ближче до дати запуску пілотованої місії "Артеміда", тим важливіше забезпечити максимальну безпеку астронавтів, обладнання та інфраструктури.