Як повідомляє 24 канал, наразі робота усієї системи Monobank працює у штатному режимі. Про це Олег Гороховський повідомив у своєму телеграм-каналі.
Не пропустіть Як захистити дані на своєму смартфоні від кібератак та фішингу
Кібератаки на Україну продовжуються
Ще перед початком повномасштабного вторгнення росія почала здійснювати кібератаки на різні установи в Україні. Ці атаки тривають і досі. На щастя серйозних наслідків досі завдано не було. Все завдяки спільній роботі різних служб, які за цей час навчилися реагувати на небезпеки у кіберпросторі, успішно попереджати їх, відбивати, та швидко долати наслідки.
Питання кібербезпеки є вкрай важливим і у мирний час. Тим гострішим воно є коли країна-агресор постійно намагається завдати шкоди цивільним і у кіберпросторі. Саме тому варто подбати й про особисту кібербезпеку. Ось кілька важливих порад від Держспецзв'язку:
- Змінити всі слабкі паролі до важливих облікових записів, якщо використовували такі досі. Як це зробити, читайте в нашому матеріалі.
- Змініть паролі також у тому випадку, якщо протягом тривалого часу цього не робили.
- Встановіть усі необхідні оновлення програм на комп’ютері та у смартфоні.
- Проскануйте пристрої за допомогою антивірусу. Обов’язково встановіть його, якщо досі цього не зробили.
- Видаліть усі зламані піратські програми, які встановлювали раніше – вони можуть містити вразливості та становити небезпеку для комп’ютера.
- Видаліть російські програми, якщо досі такими користуєтеся.
- Зробіть резервні копії важливих документів, файлів, щоб мати змогу їх відновити у разі втрати.
- Налаштуйте всюди, де можливо, двофакторну автентифікацію.
- Не завантажуйте файлів із невідомих, сумнівних джерел.
- Пам’ятайте, що посилання на фішингові сайти можуть бути замасковані під привітання зі святом, виграші у лотерею, листи від магазинів. Не переходьте за посиланнями, отриманими від незнайомців та навіть від друзів.
- При отриманні подібних листів, звертайте особливу увагу на e-mail відправника, адже часто хакери атакують з адрес, які майже ідентичні до адрес офіційних джерел, відрізняючись всього на одну букву.
Читайте на сайті Смартфон не вмикається: шість шляхів вирішення проблеми
Не довіряйте сумнівним телеграм-каналам чи новинним сайтам, про які вперше чуєте. Часто за такими повідомленнями ховаються фішингові атаки.