Unreal Engine — ігровий рушій, що розробляється та підтримується компанією Epic Games. На сьогодні це найсучасніша версія цього програмного забезпечення. Її почали розробляти у 2020 році, а повноцінний запуск для всіх розробників відбувся 5 квітня 2022 року.

Цікаво Опубліковано перше в історії фото надмасивної чорної діри в центрі Чумацького шляху

Марс на Unreal Engine 5

  • Як повідомляє NASA, у програмі віртуального Марса астронавти зможуть симулювати виконання різних сценаріїв на планеті, у тому числі небезпечні, на зразок зіткнення з піщаною бурею або дослідження печер.
  • Працюватиме все у VR – віртуальній реальності – тому для роботи будуть потрібні спеціальні окуляри.
  • Компанія Buendea випустила спеціальний редактор, доступний для завантаження в Epic Games Store. Він дозволяє розробникам проєктувати власні сценарії. У першій версії редактора доступні місце приземлення в кратері Езеро, цикли марсіанських дня і ночі, марсоходи, а також реалізовані гравітація і зміна погоди.
  • NASA також оголосило конкурс зі створення сценаріїв роботи для віртуального середовища MarsXR. В агентстві виберуть 20 кращих розробників або команд, які наповнять віртуальний Марс.
  • Призовий фонд конкурсу становить 70 тисяч доларів. Заявки прийматимуть до 27 липня 2022 року.

Редактор сценаріїв для віртуального Марса / Фото Buendea

Розробникам запропонували створювати сценарії в декількох категоріях, починаючи від будівництва та обслуговування бази, закінчуючи непередбачуваними надзвичайними ситуаціями.

Unreal Engine 5 сьогодні лише починає входити у використання. На ньому працюють лише декілька проєктів, серед яких Fortnite Battle Royale, Fortnite: Save the World, S.T.A.L.K.E.R. 2. Крім того, кілька компаній анонсували створення своїх проєктів на цьому рушії.