Як це працюватиме
Електрокалоричний ефект базується на принципі, що певний матеріал нагрівається, коли до нього прикладається електричне поле. Після зняття електричного поля матеріал зазнає фазового переходу, що призводить до охолодження.
Дивіться також Інноваційний бетон зі "сплячими" бактеріями здатен самостійно відновлювати тріщини
Цей процес виявляється більш ефективним, економічно вигідним та екологічно чистим порівняно з поширеними схемами парокомпресії, які використовують парникові холодоагенти, такі як аміак.
Детально описаний в журналі Science, прототип складається з плиток, виготовлених з міцного матеріалу, схожого на кераміку. Ці плитки стійкі до багаторазових циклів охолодження і нагрівання. Між плитками циркулює рідина, яка слугує теплоносієм, переносячи тепло з охолодженої камери назовні.
В експериментальних випробуваннях прототип продемонстрував різницю температур у 20,9 К при максимальній вихідній потужності 4,2 Вт.
Читайте на сайті Обирайте найкращий апокаліпсис: людство рухається відразу до 14 глухих кутів еволюції
Потенційна відмова від шкідливих холодоагентів і компресорів може стати значним кроком на шляху до більш чистих і екологічно безпечних технологій кондиціонування та охолодження повітря, вирішивши давню проблему впливу цих широко використовуваних систем на навколишнє середовище.