Також бувають випадки, коли VPN просто не працюють з платформами потокового мультимедіа чи онлайн-іграми, зазначає 24 Канал. Тож, які сервіси краще обрати у 2024 році – читайте у матеріалі.

Актуально Захистіть свій iPhone: як увімкнути додаткову функцію захисту від викрадення смартфона

Перш за все, слід звертати увагу на VPN з надійними високими швидкостями передачі даних, великою серверною мережею, надійною системою захисту, корисними додатковими інструментами та зручними застосунками для всіх основних пристроїв та операційних систем. Про три сервіси, варті уваги, розповімо далі.

ExpressVPN – лідер серед серверів

ExpressVPN – це швидкісний VPN, який є гарно захищеним, простим у користуванні та чудово забезпечує трансляцію потокового мультимедіа, завантаження торентів та онлайн-ігри. Компанія пропонує щедру 30-денну гарантію повернення коштів, тобто можна спробувати сервіс без ризику фінансових втрат.

ExpressVPN легко завоював титул фаворита серед VPN у 2024 році. Він має величезну серверну мережу, яка поширилась на територію понад 105 країн, серед яких, зокрема, Україна. Крім того, він пропонує інтуїтивно-зрозумілі застосунки для всіх основних пристроїв.

А завдяки власному протоколу шифрування Lightway, ExpressVPN є найбільш швидкодійним VPN на ринку. Тож можна дивитись потоковий контент з різних сайтів в якості HD та 4K без буферизації навіть при підключенні до серверів, розташованих на значних відстанях.

ExpressVPN стабільно працює з понад 100 найпопулярніших сервісів потокового мультимедіа по всьому світу, у тому числі з Netflix, Hulu, Amazon Prime, BBC iPlayer та HBO Max. Ця віртуальна приватна мережа також підтримує завантаження торентів на всіх своїх серверах і пропонує підтримку "хмарних" ігрових сервісів.

Безпека і конфіденційність – головні атрибути цього серверу. Тож дані клієнтів будуть захищені політикою цілковитої відмови від реєстрації дій користувачів, серверами, які використовують виключно RAM-пам'ять (і видаляють всі дані при кожному перезапуску), та відмінною прямою секретністю (яка змінює ключі шифрування через кожні декілька сесій).

Користувачі отримують повний захист від витоків даних, технологію обфускації на всіх серверах, а також додаткові функції:

  • роздільне тунелювання даних;
  • блокувальник реклами та програм-трекерів;
  • менеджер паролів.

ExpressVPN пропонує чудове співвідношення ціни та якості – на вибір можна отримати 1-місячний, 6-місячний та 12-місячний тарифні плани, ціни на які починаються від 6,67 долара на місяць. Сервіс дозволяє одночасно під'єднати до 8 пристроїв і надає 30-денну гарантію повернення коштів.

Private Internet Access (PIA) – різнобічний VPN з підтримкою трансляції потокового мультимедіа

Private Internet Access (PIA) – це швидкодійний, надійний та захищений VPN з відмінною підтримкою трансляції потокового мультимедіа та завантаження торентів. Він стабільно працює з усіма основними платформами потокового мультимедіа і підтримує обмін файлами у формат P2P на всіх своїх серверах, у тому числі й в Україні.

Цей VPN пропонує чудові застосунки для ПК та мобільних пристроїв – досвідчені користувачі зможуть легко налаштувати рівень шифрування, параметри проксі-сервера, протоколи та багато іншого. Варто зазначити, що PIA добре працює і з налаштуваннями параметрів, встановленими за замовчуванням, тому для початківців буде також зручним.

PIA демонструє високі швидкості обміну даними під час тестів. До прикладу, можна дивитись потокове відео в якості HD та 4K без буферизації, завантажувати великі файли та грати в онлайн-ігри без затримок і сповільнень.

Провайдер також пропонує потужні інструменти захисту, серед яких пряма секретність, захист від витоків даних та сервери, які використовують виключно RAM-пам'ять. Політика відмови від реєстрації дій користувачів, якої дотримується компанія, пройшла незалежні аудити.

Компанія регулярно публікує звіти про прозорість, а її застосунки мають відкритий вихідний код, який може перевірити кожен охочий. Крім того, застосунки PIA мають функцію MACE – один з найкращих блокувальників реклами, трекерів та шкідливих програм на ринку.

Тарифні плани PIA є привабливими, а ціни на них починаються від 2,11 долара на місяць. Сервіс підтримує одночасне підключення необмеженої кількості пристроїв до одного облікового запису і підкріплює всі свої тарифні плани 30-денною гарантією повернення коштів.

CyberGhost VPN – зручний та практичний в користуванні VPN

CyberGhost є найкращим VPN для початківців. Застосунки сервісу для мобільних пристроїв та ПК мають просту навігацію, тож вийде підключитись до сервера одним дотиком і скористатися функцією Smart Rules для автоматизації своїх уподобань щодо підключення.

Цей VPN пропонує величезну серверну мережу (налічує понад 9400 серверів на території понад 100 країн, зокрема, й в Україні), яка допомагає підтримувати дуже високі швидкості передачі даних. За наявності такої великої кількості серверів, виходить уникати переповнених серверів, і завжди знаходити необхідний поблизу для отримання найкращої швидкості.

CyberGhost чудово транслює потокове мультимедіа, завантажує торенти та підтримує онлайн-ігри. Сервіс має сервери для трансляції потокового мультимедіа, оптимізовані для роботи з понад 50 платформами потокового відео, та понад 70 спеціалізованих серверів для онлайн-ігор, які призначені для забезпечення стабільного з'єднання. На відміну від ExpressVPN та PIA, CyberGhost не підтримує завантаження торентів на кожному сервері, однак пропонує P2P-сервери в понад 80 країнах.

Інструменти захисту та безпеки також доволі якісні. CyberGhost має високотехнологічні інструменти, такі як сервери, що використовують виключно RAM-пам'ять, хорошу пряму секретність та захист від витоків даних через DNS та IPv6. Крім того, політика сервісу щодо відмови від реєстрації дій користувачів пройшла незалежні аудити. Компанія регулярно публікує звіти про прозорість діяльності.

Ціни на тарифні плани CyberGhost VPN – привабливі та починаються від 2,03 долара на місяць. Місячний тарифний план має лише 14-денну гарантію повернення грошей, у той час, як річні тарифні плани забезпечені 45-денною гарантією повернення коштів.

На що варто звернути увагу при виборі VPN

Існує багато факторів, які варто взяти до уваги під час пошуку хорошого VPN, проте на деякі з них слід особливо звернути увагу:

  • переконайтесь, що обраний сервіс має надійну систему захисту та безпеки. Слід обирати лише ті VPN, які мають 256-бітне шифрування AES, захист від витоків даних та функцію автоматичного аварійного відключення для захисту конфіденційної інформації у разі раптової втрати підключення до VPN;
  • шукайте VPN з великою серверною мережею. Кращі VPN пропонують сервери, розміщені в країнах по всьому світу, тому у вас буде більше можливостей знайти сервер в регіоні, який вам потрібен. Крім того, чим більше серверів є в сервісу, тим менше навантаження на окремий сервер, що пришвидшить з'єднання;
  • обирайте VPN з високими швидкостями передачі даних. VPN має бути швидкодійним, в іншому випадку це буде просто марнування часу та зусиль. Зауважимо, що кожен вище рекомендований сервіс пропонує швидке та стабільне підключення для перегляду потокового відео, онлайн-ігор та завантаження торентів.
  • переконайтесь, що користуватись сервісом легко. З VPN не має виникати проблем навіть у новачків. Водночас потрібно достатньо налаштувань параметрів та додаткових інструментів, які можуть використати досвідчені користувачі, відповідно до своїх уподобань та потреб;
  • не забувайте перевіряти співвідношення ціни та якості. Зокрема VPN, які ми рекомендуємо, мають гнучкі тарифні плани, що підтримують одночасне підключення понад 7 пристроїв (а PIA – необмежену кількість пристроїв). Вони надають 30-денну гарантію повернення коштів, яка дозволяє випробувати сервіс особисто. А CyberGhost надає досить щедру 45-денну гарантію повернення коштів.

Чи варто користуватись безкоштовними VPN

Якщо є можливість, краще не користуватися безкоштовними VPN. Адже більшість з них мають недоліки та обмеження, які не дозволяють їм успішно конкурувати з якісними VPN преміумкласу, такими як ExpressVPN. Серед недоліків варто відзначити:

  • ліміти виділених даних. Безкоштовні VPN часто встановлюють жорсткі ліміти на виділення даних, щоб завадити довготерміновому використанню сервісу. Наприклад, при встановленому ліміті даних у 200 МБ на місяць, навряд вийде повністю подивитись хоча б один фільм в потоковому форматі;
  • мала кількість дата-центрів з серверами. Зазвичай, користувачі отримують малу кількість серверів, до яких можна підключитись. Деякі безкоштовні VPN пропонують кращий вибір серверів, ніж інші, проте жоден з них не зможе зрівнятися з VPN преміумкласу;
  • низька швидкість. Безкоштовні VPN, зазвичай, забезпечують занадто низьку швидкість передачі даних, щоб підтримувати такі види розваг, як перегляд потокового мультимедіа, завантаження торентів або онлайн-ігри. Особливо неякісні не дозволять навіть просто відвідати потрібний сайт;
  • недостатня підтримка завантаження торентів або трансляції потокового мультимедіа. Безкоштовні VPN дуже часто не підтримують трансляцію потокового мультимедіа чи завантаження торентів, оскільки мають низьку швидкість передачі даних та дуже обмежені пакети;
  • проблеми із забезпеченням конфіденційності. Безкоштовні VPN часто не проходять прискіпливий незалежний аудит, щоб довести дієвість своєї політики відмови від реєстрації дій користувачів. Деякі навіть можуть продавати персональні дані своїх користувачів рекламним компаніям.

Найпоширеніші питання про VPN

  1. Чи законно використовувати VPN?

Використання VPN є цілком легальним в більшості країн, якщо, звісно, не вчиняти злочинів через них. При дотриманні закону VPN – чудовий спосіб покращити свій захист та конфіденційність в Інтернеті. Окрім дотримання законодавства, варто поважати правила та умови надання послуг сайтів – деякі з них не дозволяють використовувати VPN.

Однак законність використання VPN може змінюватись залежно від місця перебування. Деякі країни встановлюють обмеження або цілковиту заборону використання VPN. Часто – це країни, в яких діє жорстка цензура. Вони мають закони, які або повністю забороняють використовувати VPN, або дозволяють лише за певних умов. Тож перед тим, як почати використовувати VPN, завжди варто ознайомитись з місцевими законами та нормативно-правовими актами.

  1. Чи завжди VPN буде сповільнювати швидкість підключення?

Так, за кількома виключеннями. Теоретично, VPN завжди сповільнює швидкість підключення. Це обумовлено процесом шифрування даних та спрямуванням їх через VPN-сервер, який може розташовуватись дуже далеко. Варто зазначити, що якісні VPN мінімізують цей вплив, через що, в більшості випадків, сповільнення навіть непомітне.

  1. Чи варті VPN преміумкласу витрачених на них коштів?

Безумовно. Так, безкоштовні VPN іноді можуть бути корисними, проте вони й близько не пропонують тих інструментів захисту, швидкості підключення або розмірів серверних мереж, які доступні у VPN преміумкласу.

Інвестиції у кращі сервіси, наприклад ExpressVPN, забезпечать доступ до величезної серверної мережі, високої швидкості, відмінних інструментів захисту та найкращої підтримки трансляції потокового мультимедіа. А оскільки компанія надає гарантію повернення грошей, можна спробувати її без ризику фінансових втрат.