Раніше цього місяця Neuralink виявила, що ультратонкі електроди, розміщені в корі головного мозку першого пацієнта Ноланда Арбо, змістилися. Повідомлялося, що компанія знала про цю потенційну проблему, оскільки подібні проблеми виникали під час тестування на тваринах.

Читайте на сайті Новий чип Neuralink повернув зір мавпі, заявляє Ілон Маск

Щоб вирішити цю проблему, Neuralink планує вставити ультратонкі електроди глибше в кору головного мозку для покращення стабільності.

Коли оперують другого пацієнта?

Операція запланована на червень, що стане наступним етапом в амбітному плані Neuralink провести загалом 10 таких операцій протягом року. Реєстр пацієнтів компанії вже налічує понад 1 000 людей з паралічем, які з нетерпінням чекають своєї черги на процедуру, що може змінити їхнє життя.

У майбутньому Neuralink планує розширити свою діяльність на міжнародному рівні. У найближчі місяці компанія планує подати заявки до регуляторних органів Канади та Великої Британії, щоб отримати дозвіл на проведення операцій з імплантації мозку в цих країнах.

Дивіться також Перший пацієнт Neuralink продемонстрував, як він грає в шахи завдяки мозковому імплантату

Успіхи Neuralink є значним крок вперед у галузі нейроінженерії. Вони дають надію на прогрес у лікуванні важких неврологічних захворювань. Оскільки компанія продовжує вдосконалювати свою технологію і розширювати сферу її застосування, потенційні переваги для пацієнтів з паралічем та іншими неврологічними розладами можуть бути трансформаційними.