Що ж обрати, якщо вам потрібен саме комп’ютер? Розберімо переваги та недоліки стаціонарних ПК і ноутбуків, щоб ви могли обрати для себе оптимальний варіант.
Цікаво Кого чекає Україна: які компанії мають офіційні представництва, а про які ми лише мріємо
Ноутбуки: плюси і мінуси
Ви навчаєтеся, працюєте без прив’язки до офісу, багато подорожуєте або ж просто полюбляєте вибратися на двір чи до кав’ярні, не перериваючи роботу? Тоді ідеальним помічником для вас стане ноутбук.
Серед переваг ноутбуків відзначимо:
- Змогу працювати автономно. Звісно, час роботи від акумулятора обмежений його місткістю та активністю використання ноутбука, але працювати 5 – 7 годин без підключення до електромережі – цілком реально.
- Можливість підключатися до інтернету з будь-якого місця, де є Wi-Fi.
- Відсутність потреби в додаткових ґаджетах: миші, клавіатурі, динаміках, мікрофоні, вебкамері. Усе це уже вбудовано в ноутбук.
Ноутбук ASUS ZenBook 13 / Фото ASUS
Проте є в ноутбуків і мінуси:
- Ноутбуки менш потужні, аніж десктопи. Так, існують надзвичайно просунуті ігрові моделі. За продуктивністю в іграх вони наближаються до стаціонарних ПК, але, маючи обмаль місця для внутрішньої модифікації, з останніми ніколи не зрівняються. У просторому системному блоці можна встановити потужнішу, а отже, більш габаритну відеокарту із системою охолодження, додаткову оперативну пам’ять, новий SSD. У випадку з ноутбуком (навіть якщо конструкція корпусу дозволяє апґрейд) доведеться або прибирати старі вузли, або ж користуватися зовнішніми рішеннями, що обмежить мобільність пристрою.
- Модернізація деяких ноутбуків коштує дуже дорого або взагалі неможлива. Тож, якщо вам із часом знадобиться більша потужність ПК, ноутбук доведеться не апґрейдити, а замінити.
- У мобільних, компактних, потужних ноутбуків є суттєвий недолік: вони дуже крихкі. Якщо ноутбук щодня мандрує з вами з місця на місце, є ризик його пошкодити.
На тему Історія QWERTY та перший ноутбук з українською розкладкою
Настільні ПК: плюси і мінуси
Стаціонарні комп’ютери, зокрема десктопи, мають постійне місце розташування і є доволі громіздкими конструкціями. Мінімальний набір елементів: системний блок, монітор, клавіатура, миша, зовнішні динаміки. За потреби до десктопа під'єднують додаткові пристрої.
Такі системи підходять тим, кому функціональність важливіша за мобільність. Приміром, до системного блока можна підключити великий монітор (або навіть два) із такою роздільною здатністю екрана, яку не забезпечить жоден ноутбук.
Плюси стаціонарного ПК:
- Можна зібрати комп’ютер з будь-якими характеристиками – звернувшись до фахівця чи самостійно (суттєво при цьому зекономивши).
- Десктопи при однакових технічних характеристиках зазвичай дешевші за ноутбуки.
- Системний блок стаціонарного ПК має достатнього простору для апґрейду. Додаткова оперативна пам’ять, новий жорсткий диск, потужніша відеокарта – будь-яку частину десктопа можна замінити потужнішою.
- Стаціонарний комп’ютер рідко переміщують. Отже, він менше піддається механічним пошкодженням і, відповідно, має більший строк експлуатації.
Настільний комп’ютер ASUS S300MA / Фото ASUS
Мінуси стаціонарних ПК:
- Живлення лише від мережі. Без електроенергії в розетці десктоп – безпорадний. Крім того, ви маєте заздалегідь подбати про його захист від перепадів напруги.
- Значно більші, ніж у ноутбука, габарити. Для стаціонарного ПК потрібні окремий стола та крісло, тоді як на ноутбуку можна працювати навіть у ліжку.
- Багато дротів, адже кожен із ґаджетів, із якими працює комп’ютер, підключається окремо.
- Вищий порівняно з ноутбуком рівень шуму: що продуктивніша система, то потужнішого охолодження вона потребує.
Як бачимо, у змаганні ноутбуків та стаціонарних ПК завжди буде нічия. Просто треба чітко визначитися, для чого і в яких умовах ви експлуатуватимете комп'ютер. Якщо у пріоритеті мобільність – візьміть ноутбук. Якщо вам потрібен надпотужний і багатофункціональний помічник – ним стане десктоп. У будь-якому разі тверезо оцініть, яким функціоналом ви реально користуватиметесь. Не варто переплачувати за можливості, які вам так і не знадобляться.