AlphaCode уже протестували на конкурсах для програмістів — алгоритм увійшов в 54% кращих учасників. Нейромережа змогла вирішити завдання середнього рівня.

Цікаво Google заснувала компанію, яка шукатиме нові ліки за допомогою штучного інтелекту

Що відомо

  • Конкурси проводилися на платформі Codeforces, куди приходять програмісти з усього світу для перевірки своїх умінь.
  • Для поставлених завдань були потрібні навички критичного мислення, логіки, алгоритмізації та кодування.
  • Найчастіше конкурсантів просять прокласти дороги або розмістити будівлі за певних умов, а також підібрати виграшну стратегію для настільної гри.
  • Всього ШІ AlphaCode взяв участь в 10 тестах. Як зазначає компанія, при їх вирішенні нейромережа не використовувала готові шаблони, а генерувала новий код.
  • DeepMind підкреслює, що це перший випадок в історії, коли алгоритм зміг конкурувати з фахівцями середнього рівня.

Я можу з упевненістю сказати, що результати AlphaCode перевершили мої очікування. Я був скептичним, тому що навіть у простих конкурентних завданнях часто потрібно не тільки запустити алгоритм, але й (і це найважча частина) винайти його. AlphaCode вдалося виступити на рівні перспективного нового конкурента. Не можу дочекатися, щоб побачити, що буде далі!
– каже засновник Codeforces Майк Мірзаянов.

Компанія впевнена, що ці результати допоможуть у подальшому розвитку нейромереж, здатних генерувати код. DeepMind сподівається, що в майбутньому робота AlphaCode стане повністю автоматизованою. Дослідження поки знаходиться на ранніх стадіях, але ці результати вже вражають розробників своїм потенціалом.