Як це працює
Згідно з джерелом, учені з британського університету навчили нейромережеву модель глибокому аналізу аудіофайлів. У результаті вийшов "ідеальний" вірус, який уміє розпізнавати натискання кнопок клавіатури за звуком, який вони видають.
Дивіться також США вважають, що Китай зламав допоміжну інфраструктуру військових баз по всьому світу
Не потрібно ніяких вразливостей, доступів або складних атак — достатньо простого аудіозапису, або, наприклад, увімкненого мікрофона під час відеоконференції.
- Дослідники кібербезпеки стверджують, що точність розпізнавання тексту, що набирається, становить 95 відсотків, але це актуально лише при використанні "живого" аудіозапису процесу друку.
- Якщо нейромережі "згодувати" звук із Zoom, точність знижується до 93 відсотків.
- Аудіодоріжка зі Skype сприймається ще гірше — до 91,7 відсотка.
- Навіть при використанні дуже тихої мембранної клавіатури ефективність технології виявилася вкрай високою.
Потенційно така нейромережа здатна вкрасти будь-яку інформацію, яку користувач набирає на фізичній клавіатурі: логіни та паролі, банківські дані, адреси, листування, що надалі призведе до втрати більшої кількості інформації.
Нейромережу тренували на клавіатурі Apple, яка використовується в усіх ноутбуках компанії протягом останніх двох років, але за бажання їй можна "згодувати" звуки будь-якої клавіатури, забезпечивши розпізнавання з інших девайсів.
Навряд чи можна боятися того, що дослідники передадуть технологію в погані руки, але розкривши методологію роботи нової нейромережі, ніхто не заважає хакерам відтворити її власними силами. Тож, імовірно, одного дня ідея отримає шкідливе втілення.