Як повідомляє 24 Канал, команда з 16 українських інженерів GlobalLogic створила 5G ClusterCraft Accelerator – архітектурну кодову базу, що значно сприятиме розвитку NaaS та приватних 5G мереж.

До теми Україна планує запустити пілотний проєкт 5G у 2024 році, – Михайло Федоров

Як це допоможе?

Сучасні розумні заводи чи склади містять велику кількість різних підключених пристроїв: роботи, камери машинного зору, дистанційно керовані пристрої, датчики, детектори тощо. Підвищені ризики, притаманні промисловому середовищу, вимагають ретельного тестування послуг зв'язку перед реальним розгортанням.

5G ClusterCraft Accelerator дозволяє:

  • Налаштувати платформи провайдерів зв’язку;
  • Швидко розгортати комплексні (end-to-end) приватні мережі з миттєвим моніторингом змін для підвищення безпеки, використовуючи сучасні GitOps підходи;
  • Тестувати навантаження на мережу, забезпечуючи високу надійність зв'язку;
  • Пропонувати гнучкість у виборі хмарних сервісів для оптимізації внутрішньої інфраструктури;
  • Використовувати програмне забезпечення будь-якого стороннього постачальника для побудови телекомунікаційної мережі.

За прогнозами, ринок приватних 5G мереж досягне 6,4 мільярда доларів до 2026 року. Водночас ринок NaaS також стрімко зростає: у 2023 році він досягнув 14,6 мільярда доларів з середньорічним темпом (CAGR) у 26,7%. Передбачається, що до 2032 року його фінансова частка збільшиться до 115,5 мільярдів доларів. Це означає, що технологічні рішення як 5G ClusterCraft Accelerator допоможуть бізнесам прискорювати зростання та цифрову трансформацію.