Як пояснив Девід Бігун, палеоантрополог з Університету Торонто й один з авторів статті, ідеться про спільного предка гомінінів, підродини гомінід, а не про стародавніх людей, які вже відокремилися від спільного з шимпанзе та горилами предка.

Дивіться також Перші люди Європи вимерли через раптові морози понад мільйон років тому

Що відомо

У своєму дослідженні палеоантропологи проаналізували нещодавно знайдені кістки людиноподібної мавпи віком 8,7 мільйона років, знайдені в центральній Анатолії. Цей вид було названо Anadoluvius turkae.

Центральна Анатолія, один із семи регіонів Туреччини
Центральна Анатолія, один із семи регіонів Туреччини / Фото TUBS/Wikimedia

  • Знахідка свідчить про те, що ці тварини важили близько 50-60 кілограмів, приблизно як сучасні шимпанзе.
  • На підставі кісток інших тварин, знайдених поруч, а також інших геологічних свідчень, учені припустили, що вид жив у сухих лісах, як і перші люди в Африці.
  • Вони мали потужні щелепи та великі, вкриті товстим шаром емалі зуби, тобто їхня дієта складалася здебільшого з твердої їжі, наприклад, коренів.
  • Жили A. turkae переважно на землі.

Розкопки скам'янілості Anadoluvius turkae в Туреччині
Розкопки скам'янілості Anadoluvius turkae в Туреччині / Фото Айла Севім-Ерол, Університет Торонто

Пізніше відбувається розділення на кілька нових видів, які починають мігрувати на інші території.

Після цього відділення більша частина еволюційної історії людини відбувалася в Африці. Також дуже ймовірно, що шимпанзе і люди відокремилися один від одного вже в Африці,
– каже Бігун.

Учені припускають, що A. turkae разом з іншими видами, знайденими в сусідніх регіонах (Ouranopithecus у Греції та Туреччині, Graecopithecus у Болгарії), утворюють групу ранніх гомінінів, які жили в Малій Азії та східному Середземномор'ї.