Фінська установка може за одну годину переробити до 10 тисяч літрів води. Вся система є екологічно чистою, не використовує акумулятори або хімікати, а експлуатаційні витрати близькі до нуля. Це є великою перевагою, адже інші системи опріснення не тільки обходиться дорого, але і часто шкодить навколишньому середовищу.

Цікаво Вчені знайшли докази існування древнього озера на місці посадки марсохода Perseverance

Що відомо

За проєкт відповідає компанія Solar Water Solutions. Вона вже давно поставляє подібні установки в Кенію. Сьогодні їх уже 200. Проте всі вони мають меншу потужність – від 4 до 7 тисяч літрів за годину.

  • Нова ж установка, виготовлена за підтримки кліматичного фонду FM, пропонує новий підхід до опріснення.
  • В основі технології лежить вдосконалений метод зворотного осмосу.
  • Молекули води проходять через напівпроникні мембрани в циліндричних резервуарах з адаптивними сопловими клапанами, а зовнішній тиск забезпечується енергією від сонячних елементів.

Ми можемо революціонізувати підхід до доступної та безпечної води в сільській місцевості Кенії. Цей проєкт знаменує прорив в інфраструктурі водопостачання на базі сонячної енергії,
– каже Антті Похьола, генеральний директор Solar Water Solutions.

Технологія має й свої мінуси. З огляду на те, що працює вона на сонячних панелях і не має батарей, опріснювач не працює в темний час доби. Крім того, він продукує відходи у вигляді солі. Поки що їх не навчилися грамотно утилізувати, а тому відправляють назад в океан.

Подивіться як виглядає новітня установка для опріснення солоної води: відео

Якщо новий варіант опріснювача гарно покаже себе, аналогічні установки, ймовірно, будуть і далі поширювати не лише у Кенії, а й до інших регіонів, які страждають від нестачі прісної води, але при цьому мають вихід до моря чи океану.