Заступник директора Департаменту металургії та матеріалів Мінпромторгу Росії Владислав Демидов заявив, що зупинка поставок може викликати проблеми у виробництві акумуляторів і систем накопичення енергії. Внесемо невелику поправку: не "може", а "буде".
Цікаво Книжковий ринок Росії потерпає від проблем: у дефіциті основні компоненти
Хто залишився
- У Росії видобуток літієвої сировини не проводиться.
- Уся сировина надходить у вигляді карбонату літію в основному з Чилі, Аргентини, Китаю і Болівії.
- Відвантаження з Чилі та Аргентини припинені.
- Теоретично поставляти літієву сировину може Китай, але він і сам відчуває гостру нестачу цього матеріалу, тому в першу чергу забезпечить свої потреби.
- Таким чином зараз можливість отримувати сировину є тільки з Болівії.
- Однак покрити всі запити Росії на літій, які раніше задовольняли як мінімум три постачальники, буде вкрай складно. А точніше неможливо.
По літію проблема взагалі-то вже гігантська, тому що в разі, якщо буде відмова в постачанні сировини з Болівії, точно так само [як] і Чилі й Аргентина не будуть поставляти нам сировину, то на жаль, літієвої сировини нам брати ніде. Якщо не буде сировини, то дуже велика може бути проблема в забезпеченні власних літієвих потреб в літій-іонних акумуляторних батареях,
– каже Владислав Демидов.
Проте окупанти мають ще одну надію. На початку лютого "Газпром", Мінпромторг та Іркутська нафтова компанія підписали документи щодо проєкту видобутку літію на Ковиктинському родовищі. У "Газпромі" очікують, що це в перспективі може значною мірою покрити внутрішній попит на літій. Однак скільки піде часу на освоєння родовища й нарощування видобутку, неясно.