В новому масштабному опитуванні взяли участь 6 804 користувачів смартфонів на базі Android. Звісно, це далеко не всі користувачі цієї ОС, враховуючи, що таких по всьому світу кілька мільярдів, однак результати все одно демонструють очікування та побажання, які, ймовірно, є схожими для більшості.

Дивіться також Друга бета-версія Android 15 вийшла із новими функціями та змінами

Користувачі прагнуть стабільності

Найпопулярнішим варіантом є доопрацювання програмного забезпечення. За це проголосувало 1 522 людини або 22,33% від усіх опитаних.

З приводу цього пункту мало що можна сказати, адже сьогодні програмне забезпечення Google не назвеш недолугим чи забагованим. Однак, імовірно, користувачам усе ще не вистачає стабільності в деяких аспектах.

Також хочуть більше функцій

Більша кількість функцій – це те, чого також хоче багато користувачів, а саме 1 343 людини, що становить 19,71%.

Тут, варто зазначити, є де розгулятися: хтось мріє про те, щоб Google перебрала собі розхвалений Режим Фокусування з iOS, комусь не вистачає фішок OneUI від Samsung. Останнє цілком може з'явитися, адже обидві компанії давно й тісно співпрацюють, обмінюючись ідеями. Те, що з'являється в одної, потім часто переходить в продукти іншої. Ми бачили це неодноразово.

Тож деякі користувачі вказали, що хотіли б бачити Складені віджети (коли кілька окремих віджетів можуть міститися в одному блоці для віджета), додатки у режимі вікна, віджети заблокованого екрана, папки в розділі всіх програм і можливість їх там пересувати та інше.

Більше свободи

Розширені можливості кастомізації опинилися на третьому місці. 1214 голосів або 17,81% людей хочуть мати трохи більше контролю над тим, як виглядає і працює ОС. Це пов'язано зі скаргами на те, як Pixel і деякі інші пристрої на Android з новими перемикачами швидких налаштувань повинні бути влаштовані. Це одна з найбільших суперечливих змін інтерфейсу, доданих в рамках Material You.

Крім того, багато хто давно хоче можливості вільно змінювати іконки програм, вільно керувати кожним окремим елементом, а не загалом, та інше.

Помітні зміни

Зміна інтерфейсу – на четвертому місці (13.85%). Судячи з усього, багатьох не влаштовує нинішній вигляд Material You, який пропонує компанія, хоча він і виглядає сучасно, свіжо й досить зручний для користування.

Інші бажані зміни

  • 10% користувачів хотіли б повернення старих функцій, які були з тих чи інших причин видалені з операційної системи. Насправді є не так уже й багато старих функцій, які не були оновлені або модернізовані за останні кілька років. Але, як бачимо, дехто, ймовірно, сумує за кастомними шрифтами.
  • 8,89% користувачів з нетерпінням чекають на повноцінну й міцну інтеграцію штучного інтелекту. Досі ми бачили лише кілька окремих функцій, як-от генерування шпалер. Google точно планує зробити більше зі своїм ШІ Gemini.
  • Кращі можливості доступу набрали 217 голосів. Це означає, що деяким не вистачає кращих функцій для людей з обмеженими можливостями. Наскільки відомо, компанія також над цим працює.

Дивіться також Як відключити доступ до вашої камери та мікрофона на будь-якому пристрої

Нагадаємо, Google уже випустила кілька тестових версій наступного Android 15, а повноцінна версія вийде восени разом зі смартфонами Pixel.