Колекція знахідок

Археологи розповідають, що археологічна пам'ятка періоду Варі датується від 800 до 1000 року до нашої ери. Знайшли її в регіоні Кахамарка за 900 кілометрів на північ від Ліми. На місці були знайдені дві поховальні камери з ямами для розміщення мумій і підношень предкам, каже японський археолог Шінья Ватанабе.

Дивіться також 8-річний хлопчик знайшов римську срібну монету в шкільній пісочниці

Кожна з поховальних камер складається з двох рівнів, і обидві мають по п'ять ніш у стінах, в яких зберігаються такі підношення, як черепашки молюсків, фрагменти кераміки та блюдо-тринога з трьома конічними опорами.

Блюдо, знайдене на розкопках
Блюдо, знайдене на розкопках / Фото Peruvian Ministry Of Culture

Це чудова знахідка, адже археологи шукали свідчення культури Варі,
– переконаний Ватанабе, професор Університету Нансан у Японії.

Також було знайдено згорток з малюнком жінки, чорну церемоніальну посудину, два музичні керамічні духові інструменти та дві мідні застібки.

Знахідки культури Варі / Фото Peruvian Ministry Of Culture/AFP/PIATB

У цьому місці, яке займає близько 24 гектарів, жило багато людей різного походження. Це був церемоніальний центр, присвячений культу предків. Знахідки дозволяють зрозуміти "спосіб життя і ритуальні практики" стародавніх суспільств, які населяли цей регіон.

Культура Варі проіснувала між 7 і 13 століттями на території сучасного Перу, але до 1100 року нашої ери ці люди були завойовані зростаючою імперією інків.

Міністерство культури Перу зазначило, що головна мета дослідження — зрозуміти соціально-політичний устрій культури регіону Кахамарка в період середнього горизонту. Зараз сюди вже водять численні екскурсії, показуючи людям як самі розкопки, так і знайдені речі.

Розкопки / Фото Peruvian Ministry Of Culture/AFP/PIATB