Коли відбудеться запуск і як його дивитися

Старт заплановано на 17:11 за східним часом, в Україні саме буде 23:11 за Київським часом, інформує 24 Канал. Згідно з поточним прогнозом експертів передбачається 95% ймовірність сприятливих погодніх умов під час запуску.

Не пропустіть Ходять чутки, що Джеймс Вебб відкрив життя на екзопланеті, але NASA поки хоче зберегти таємницю

SpaceX має так зване "миттєве вікно" для запуску місії Ax-3. Це означає, що якщо компанія не зможе здійснити запуск саме в цей час, їй доведеться відкласти його до наступної нагоди, щоб дістатися до Міжнародної космічної станції. Запасний день запуску SpaceX – четвер, 18 січня, о 16:49 за східним часом (23:49 за Києвом).


Ракета вже готова до старту / Фото SpaceX

  • Де дивитися запуск

SpaceX проведе власну трансляцію спільно з Axiom Space. Вона розпочнеться о 15:15 за східним часом (22:15 за Києвом) 17 січня. Ви можете стежити за цими трансляціями на YouTube-каналі Axiom Space і на акаунті SpaceX у соцмережі X.

Трансляція запуску Ax-3: дивіться в прямому ефірі

Стикування з МКС

  • Стикування космічного корабля Ax-3 Dragon з Міжнародною космічною станцією заплановане на п'ятницю, 19 січня, о 5:15 ранку за східним часом (12:15 за Києвом).
  • Близько 7 ранку за східним часом (14:00 за Києвом) чотири астронавти Ax-3 приєднаються до семи астронавтів, які зараз перебувають на Міжнародній космічній станції, під час церемонії відкриття люка.
  • О 7:35 ранку за східним часом (14:35 за Києвом) екіпаж Ax-3 та екіпаж станції виголосять кілька вітальних промов перед початком спільного перебування на станції.

Дивіться також Яким був Місяць 3,5 мільярда років тому: вчені розгадали давню таємницю

Найважливіше про місію Ax-3

Місія Ax-3 – третій комерційний космічний політ Axiom Space зі SpaceX. В рамках місії чотири астронавти відправляться на МКС з Космічного центру NASA ім. Кеннеді на мисі Канаверал на борту ракети Falcon 9 та космічного корабля Dragon Freedom.

  • Командує місією Ax-3 колишній астронавт NASA Майкл Лопес-Алегрія з компанії Axiom Space, а пілотом буде Вальтер Вілладей з італійських ВПС.
  • Перший астронавт Туреччини Альпер Гезеравч та астронавт запасу Європейського космічного агентства Маркус Вандт доповнюють екіпаж в ролі спеціалістів місії.

Екіпаж Ax-3
Екіпаж місії Ax-3 / Фото SpaceX / Axiom Space

Разом четверо чоловіків проведуть щонайменше два тижні в космосі під час своєї місії на МКС.