Перед журі постало нелегке завдання – скласти в кожній категорії короткі списки найдостойніших робіт, які надалі змагатимуться за головні призи. Хто ж переміг – розповідаємо далі.

Цікаво Із турботою про довкілля: як Samsung допомагає утилізовувати старі смартфони

Результати конкурсу ART The Frame

Володар першого місця в категорії "Художники" отримав можливість безкоштовно навчатися у Київській Академії Медіа Мистецтв, а в категорії "Фотографи" – на авторському курсі Дмитра Богачука в Київській Школі Фотографії. До того ж роботи переможців буде розміщено в Магазині мистецтва Art Store телевізора Samsung The Frame. Срібні призери також отримали сертифікати на безоплатне навчання, а бронзові – сертифікат на 5 тисяч гривень на покупки, що сприятимуть їхньому професійному розвитку.

Категорія "Художники"

Учасники цієї категорії представляли своє художнє бачення на тему "Україна: 100 років уперед". Як зазначила представниця журі Катя Тейлор, ця тема мала спонукати конкурсантів фантазувати.

Я була здивована тим, як багато людей вирішило долучитися до конкурсу – із різних міст країни, різного віку й статі. Ми справді побачили, як багато талановитих людей є в Україні. Особисто мене також вразила якість робіт. Важливою частиною твору є концепція, що їх супроводжує, але, на жаль, ми не мали можливості детально з нею ознайомитися, тож роботи оцінювалися здебільшого візуально. І на цьому рівні ми отримали безліч дуже гарних і цікавих картин,
– прокоментувала Катя Тейлор, артекспертка, менеджерка проєктів сучасного мистецтва, засновниця Port.agency та ГО "Порт Культури".

Інший член журі, заслужений художник України Костянтин Лавро, розповів, що під час оцінювання творів він відмічав не тільки якість і новизну робіт, але й потенціал автора.

Робіт було надзвичайно багато, і вибрати було дуже складно. Відбирали за таким критерієм, як новизна, я навіть шукав чогось такого, чого не буває в нас у живописі. Але, звісно, на перше місце робота заслуговувала не тільки тому, що вона така незвична, вона ще й дуже якісно зроблена. Також я орієнтувався на те, чи потрібно художнику далі навчатися, чи потрібно художнику вдосконалювати себе на якомусь професійному рівні,
– пояснив він.

Автор: Кушнір Олександр
Автор картини – Кушнір Олександр / Фото Samsung

Автор: Копанський Юрій
Автор: Копанський Юрій / Фото Samsung

Троценко Яна
Авторка картини – Троценко Яна / Фото Samsung

Хто переміг

  • Перше місце посів 19-річний студент Вінницького національного технічного університету Кушнір Олександр із символічною картиною в жовто-синіх кольорах, заявивши про себе як про зрілого художника зі сформованою позицією, стилем і баченням.
  • Другу сходинку судді віддали Копанському Юрію. Вони розгледіли в авторові великий потенціал і вважають, що навчання в КАМА допоможе йому розкрити свій талант.
  • Третьою стала Троценко Яна, чию роботу було відзначено за цікаве колірне рішення й технічне виконання.

Оскільки темою конкурсу було "Україна через 100 років", я почав думати, як би мені хотілося бачити сою Батьківщину в майбутньому. Я вважаю, що Україна є дуже перспективною країною з великим майбутнім, тому в моїй уяві через 100 років вона постає як високотехнологічна, екологічно свідома й мальовнича держава, що при цьому всьому не забуває своє минуле та свою культуру. Дякую за можливість брати участь у подібних конкурсах,
– прокоментував переможець Кушнір Олександр.

Категорія "Фотографи"

У категорії "Фотографи" конкурсанти розвивали тему "Моя Україна", що лишала багато простору для творчості й різноманітних жанрів та підходів. Як розповів фотограф-портретист і член журі Сергій Сараханов, відбираючи роботи для шортліста, судді звертали увагу на низку факторів: якість зображення, відповідність темі конкурсу, її інтерпретація та втілення.

Такої кількості надзвичайно крутих фото не очікував жоден із членів журі, нам довелося попітніти, щоб обрати саме ті. Насамперед було дуже важливо, щоб робота чимось зачіпала, щоб при погляді на неї в голові звучало “вау!”. І кожна з обраних нами робіт має цей вау-фактор. А оскільки перше місце з’явиться в додатку Art Store, тому, вибираючи переможця, ми дуже зважали на те, як ця робота виглядатиме на екрані телевізора,
– пояснила Соня Плакидюк, найвідоміша фотографка країни в жанрі фешн.

Уланов Максим
Робота Уланова Максима / Фото Samsung

Бєлов Євгеній
Автором цієї фотографії є Бєлов Євгеній / Фото Samsung

Чорний Олександр
Автор: Чорний Олександр / Фото Samsung

Хто переміг

  • Впевнену перемогу здобув Уланов Максим, підкоривши журі композицією із самотнього дерева під безмежним і фантастичним зоряним небом.
  • Друге місце забрав Бєлов Євгеній – його фотопортрет вражає своєю художністю, а червоні пера у волоссі дівчини викликають асоціації з барвистою українською осінню.
  • На третій сходинці опинився природний натюрморт від Чорного Олександра, що доклав багато зусиль до побудови композиції та відтворення кольорів.

Переможець серед фотографів, 38 річний Уланов Максим із Броварів, працює ІТ-директором однієї великої меблевої компанії; ще одне поєднання мистецтва й сучасних технологій.

Мене надихали роботи інших авторів, які знімають зірки й Чумацький Шлях. Коля я шукав місце й композицію для фото, мою увагу привернуло самотнє деревце посеред великої галявини, і в голові зародився сюжет: панорама Чумацького Шляху, що аркою оточує це дерево. Фото я надіслав у останній день прийому робіт, коли вже другий знайомий порадив це зробити. Сказати, що я був здивований, коли дізнався про перемогу, – це нічого не сказати,
– зазначив Уланов Максим.

Автор: Миколаєнко Наталія
Авторка: Миколаєнко Наталія / Фото Samsung

Автор: Лабчук Роберт
Автор: Лабчук Роберт / Фото Samsung

Онлайн-голосування

Окрім основних призерів за версією журі, у кожній категорії глядачі вибирали своїх власних переможців шляхом онлайн-голосування.

  • Приз глядацьких симпатій у категорії "Художники" добула Миколаєнко Наталія.
  • У категорії "Фотографи" перемогу забрав Лабчук Роберт.

Кожен із них отримає інноваційний телевізор The Frame.

Samsung Electronics протягом багатьох років підтримує талановитих митців через різноманітні творчі проєкти в усьому світі, і українське представництво також впевнено розвиває цей аспект діяльності компанії. І ми надзвичайно пишаємося конкурсом ART The Frame саме тому, що він допоміг не тільки відкрити перспективних українських художників і фотографів, а й надати їм світову аудиторію через додаток Art Store телевізора The Frame, адже справжнє мистецтво не має кордонів,
– прокоментувала Катерина Фесюк, керівниця відділу маркетингових комунікацій "Samsung Electronics Україна".

The Frame – унікальний інтер’єрний телевізор від Samsung. Він дарує своїм власникам найкращий досвід перегляду в якості QLED 4K, а завдяки спеціальному режиму "Картина" у вимкненому стані пристрій демонструє прекрасні твори мистецтва з додатка Art Store. Зі змінними рамками різних кольорів і настінним кріпленням телевізор майже неможливо відрізнити від справжньої картини, яку ви можете налаштувати на свій смак. Колекція Art Store забезпечує вибір із більш як 1500 творів мистецтва від всесвітньо відомих музеїв і галерей. А тепер у ній з’являться ще й роботи двох переможців конкурсу ART The Frame, що ознайомлюватимуть з українським мистецтвом користувачів з усього світу. Детальніше про продукт – за посиланням.

Samsung Electronics уже не вперше відкриває в Україні талановитих митців. Компанія регулярно стає партнером численних креативних проєктів, що допомагають українським талантам заявити про себе й добитися успіху у творчій діяльності. Samsung надзвичайно пишається цим аспектом своєї цілеспрямованої політики, у рамках якої підтримує мистецьку галузь, сприяючи її розвитку. І вкотре доводить, що мистецтво та високі технології йдуть пліч-о-пліч і досягають разом неймовірних результатів, втілюючись у нових, небачених досі форматах.

Дивіться церемонію нагородження переможців конкурсу ART The Frame: відео