Технологія залежна від температури. В умовах сильного холоду вона не здатна відтворити весь спектр кольорів. Тому її застосування, якщо вона вийде на стадію комерційних зразків, буде дещо обмеженим. Творці сподіваються, що вона приживеться не лише у військовій галузі. Наприклад, нове покриття можна нанести на автомобілі, щоб виділяти їх при поганій видимості, чи виготовляти тканини, які змінюють колір.
Цікаво ТОП-7 українських YouTube-каналів про технології: цікаво та корисно
Як це працює
Розробка повністю спирається на електричний підхід. Для штучної шкіри робота-хамелеона використали датчики кольору, крихітні нагрівачі зі срібних нанопроволок і термохромні матеріали, які змінюють колір при впливі різних температур.
Як розповідають науковці, найскладніше було досягти природної швидкості зміни кольору. Проблему вирішили за допомогою нанодроту, який дуже швидко нагрівається. У результаті штучна шкіра змінює колір зі швидкістю живої тварини. Крім того, нанодріт дає змогу створювати складні ефекти, формуючи з нього візерунки з точок, ліній та фігур.
Відомо, що перший прототип дався дуже важко – на нього пішло багато часу. Спочатку планували зробити його у вигляді восьминога, але ідею не вдалося втілити в життя. Перебравши різні конструкції, в результаті обрали хамелеона.
Демонстрація роботи технології: відео