Про це повідомляє ACM.
Читайте також: Роботів-вбивць не буде: Маск і Ко домовились про заборону розробки такого виду зброї
У новій роботі вчені під керівництвом Крістофа Бартнека з Кентерберійського університету вирішили перевірити, чи поширюється на роботів "расова" дискримінація, а точніше – дискримінація за кольором корпусу.
Для цього вчені провели експеримент, в якому взяли участь 163 американця різних расових приналежностей. До початку експерименту їх просили заповнити опитування на тему того, як вони ставляться до представників тієї чи іншої раси, чи дотримуються поширених стереотипів щодо кожної з них і чи існують у них особисті стереотипи. Потім учасникам показали фотографії роботів Nao, розфарбованих в тілесний колір, і попросили оцінити, якщо можливо, їх расу. Серед усіх учасників лише 11% не змогли оцінити расову приналежність робота.
Під час самого експерименту учасникам показували фотографії людей із різним кольором шкіри та роботів (світлого і темного тілесного кольору), які тримають різні предмети (банку газованої води, мобільний телефон або пістолет) і просили якомога швидше вирішити, чи будуть вони по ним стріляти. Вчені хотіли перевірити, чи працює в відношенні роботів упередженість до вибору жертв – цим поняттям зазвичай описують тенденцію поліцейських стріляти по темношкірих правопорушниках.
Читайте також: Rolls-Royce розробляє роботів-тарганів, що оглядатимуть двигуни
Результати опитування експерименту показали, що рішення учасників про постріл залежить від раси людини або робота, зображеного на фотографії, і предмета, який він тримає. Добровольці швидше відмовлялися стріляти, якщо перед ними був білий неозброєний агент, і швидше вирішували стріляти, якщо людина або робот був темношкірим і тримав в руці зброю.
Автори роботи дійшли висновку, що люди не тільки виділяють расу у людиноподібних роботів, але і дискримінують їх на її основі. Проведене дослідження, таким чином, піднімає важливе питання ставлення людей до машин.
Більше новин, що стосуються новин зі світу технологій, ґаджетів та штучного інтелекту, читайте у розділі Техно