Яндекс починався як пошукова система. Сьогодні компанія "обросла" величезною кількістю продуктів і навіть випускає власні пристрої. Схоже, триватиме це недовго.

Цікаво Samsung, можливо, починає відключати російські картки "Мир" від сервісу Samsung Pay

Що відомо

  • Як пише джерело, компанія вже зараз стикається з нестачею обладнання через американські санкції.
  • У найближчі рік-півтора у Яндекса може виникнути явна нестача напівпровідникової продукції, необхідної для серверів, які компанія використовує для забезпечення свого бізнесу.
  • Про це конфіденційно повідомили одразу дві особи, які безпосередньо поінформовані про ситуацію.
  • За їхніми словами, санкції щодо технологій подвійного призначення (тобто тих, що мають як військове, так і комерційне застосування) особливо вдарили по підрозділу безпілотних автомобілів Яндекса.
  • Втім, брак серверного обладнання, як вважають експерти, може позначитися на роботі всієї компанії: від пошуковика та хмарного бізнесу до сервісів "Яндекс.Музика" та "Яндекс.Маркет".

Цілком імовірно, що це призведе до великих структурних змін у компанії. Їй доведеться відмовитись від певної кількості проєктів, щоб зберегти на плаву хоч щось.

Зараз Яндекс випускає "розумні" колонки, роботів для доставки їжі, підтримує голосового асистента Алісу, який за можливостями не уступає, а в дечому й перевершує західні аналоги, володіє проєктами таксі, доставки їжі, музики, маркетплейса, екосистемою хмарних сервісів (сховище, пошта, перекладач, новини, карти) тощо. Тепер компанія буде змушена обирати.