Про "геніальний" план подолання дефіциту чипів на конференції Paymentsecurity online повідомила виконавча директорка та голова відділу кібербезпеки Сбєра Ольга Маклашина. За її словами це дозволить банку заощадити до 1 мільярд рублів у 2022 році.

Цікаво Імпортозаміщення провалилося: російський "смартфон" AYYA T2 можуть не випустити

Новий російський дефіцит

  • Дефіцит чипів виник у росії після виходу з ринку платіжних систем Visa і Mastercard та західних санкцій.
  • Для так званої "реімплантації" використовують тільки неактивовані карти. Наприклад ті, що користувачі замовили в додатку або перевипустили після закінчення терміну дії, але не забрали у відділенні банку.
  • Такі картки накопичуються у відділеннях, а потім інкасатори везуть їх у центри емісії.
  • Там з чипа видаляються всі дані, після чого їх відвозять до виробника банківських карт, який і вставляє їх у новий пластик.

Чіпів стало мало, коштувати стали дорого, відповідно, наші колеги з центру емісії придумали рішення, близьке до геніального, — реімплантація чипів банківських карт. Тобто ми почали виколупувати чипи з карток і вставляти їх у нові карти,
– каже Ольга Маклашина.

Маклашина при цьому каже, що кількість неактивованих карт сягає 375 тисяч в місяць. Новий чип для картки коштує 5 євро, а реімплантація — 1,3 євро.

Зараз росія намагається терміново знайти заміну європейським чипам. Досить багато їх, наприклад, поставляла голландська NXP Semiconductors. Імовірним постачальником називають Китай, однак ситуація з ним дуже нестабільна, оскільки країна намагається балансувати й никати прямої підтримки агресора, побоюючись західних санкцій.