Розмовна модель на базі технологій штучного інтелекту ChatGPT доступна з кінця листопада 2022 року. 24 Канал нагадує, що в Україні цей інструмент став доступний з 18 лютого. Відтоді й українці приєдналися до вивчення обмежень та можливостей чат-бота.

Читайте на сайті ChatGPT is at capacity right now: як відновити доступ до чат-бота OpenAI, якщо він завантажений

Варто зазначити, що розробники мовної моделі, компанія OpenAI, постійно вносять корективи, тому ChatGPT розвивається й оновлюється теж постійно. Але підказки, які ми описуємо в цьому невеликому посібнику, мають бути універсальними, адже вони стосуються базових принципів роботи з мовними моделями на кшталт ChatGPT.

Як ефективно користуватися ChatGPT

Загалом основний принцип полягає в наступному – щоб отримати бажаний результат, вам потрібні надати чат-боту максимально конкретні текстові вказівки. Окрім простих вказівок, наприклад для створення постів у блозі або соціальних мережах, ChatGPT може охоплювати багато інших, іноді цікавих випадків використання, коли вам потрібно придумати більш спеціалізовані підказки.

Спочатку кілька загальних порад:

  • ChatGPT навчався на даних з багатьох мов, але кількість англійського тексту в навчальному матеріалі значно більша. Може бути корисно виконувати запити англійською мовою, а потім перекладати результати за допомогою таких інструментів, як DeepL.
  • ChatGPT обробляє до 4096 токенів у вхідних даних, будь-який символ, що перевищує цю кількість, ігнорується без повідомлення. Токен приблизно еквівалентний слову, в залежності від випадку використання.
  • Генерацію відповідей можна зупинити за допомогою кнопки "Стоп" над полем введення, якщо ви помітили, що ChatGPT рухається в неправильному напрямку.
  • Якщо під час чату було введено надто багато даних, може бути корисно почати новий чат, щоб наступні відповіді не були зіпсовані.
  • Хоча чат з ChatGPT іноді здається майже людським, ввічливі фрази на кшталт "будь ласка" і "дякую" є зайвими. ChatGPT не потребує красномовних інструкцій, лише зрозумілих.

Визначте роль ChatGPT

Маркетолог, журналіст, есемемник, інженер чи філософ – ChatGPT може виконувати всі ці ролі та багато інших. Все, що потрібно ШІ – це підштовхнути його в правильному напрямку.

Вказівки завжди можуть мати однакову структуру. Так навіть краще.

  • Спочатку ChatGPT отримує підказку про те, яку роль має відігравати штучний інтелект.
  • Потім у вказівці зазначається інформація від користувача.
  • Потім – що саме ШІ повинен з нею зробити, включно з приблизними підказками щодо напрямку руху.
  • Нарешті, рекомендується брати першу конкретну інструкцію в лапки.

Визначте цільову групу та канал комунікації

Щоб уникнути нудного переписування вручну або за допомогою іншої підказки, ви повинні надати ChatGPT якомога більше інформації. Ви повинні чітко вказати ШІ, як звертатися до читача і для якого каналу призначений текст. ChatGPT може навіть враховувати гендерно-нейтральну мову, якщо ви скажете йому про це.

Наприклад, для ChatGPT має велике значення, чи буде текст виводитися як публікація в блозі, сторінка магазину, публікація в LinkedIn, твіт, TikTok або скрипт YouTube.

Ланцюгові підказки

Центральним аспектом для того, щоб змусити ChatGPT робити те, що ви хочете, є "ланцюжкова підказка". Це означає розбиття складних завдань на кілька проміжних етапів у надії на те, що ШІ видасть більш конкретний, персоналізований, а отже, в цілому кращий результат. Це працює як в одній довгій вказівці, так і в кількох вказівках поспіль.

Ймовірно, найпростіша форма ланцюгової вказівки – це спочатку запитати про структуру статті. Потім ви можете попросити ChatGPT сформулювати відповідні пункти. Цей метод також економить час. Якщо ви помітите, що ШІ йде неправильним шляхом під час складання плану, ви зможете внести необхідні корективи до того, як буде згенеровано повний текст.

Змініть вихідні дані

Навіть якщо ви дотрималися всіх попередніх порад, можливо, ви захочете підготувати один і той самий контент для різних каналів, таких як Twitter, Facebook чи Linkedin. Текст повинен бути адаптований до тону і форматування цільового каналу.

Знову ж таки, ChatGPT подбає про це завдання за допомогою правильних вказівок. Важливими моментами можуть бути назва каналу, а також опис форматування.

Формат виводу

За замовчуванням ChatGPT відповідає звичайним текстом. Однак інструмент штучного інтелекту фактично обробляє форматування мовою розмітки Markdown, наприклад, заголовки, жирний або курсивний текст, впорядковані (пронумеровані) або невпорядковані списки і навіть таблиці.

Ви можете використовувати ці функції для створення власного тексту. Однак у більшості випадків ChatGPT не придумує сам, і тому потребує відповідної вказівки щодо форматування. Звичайно, ви можете виконати форматування пізніше за допомогою ланцюжка вказівок до готової згенерованої відповіді

Створіть підказки

Як і в першій вказівці вище, штучному інтелекту потрібно дати вказівку взяти на себе певну роль. Однак цього разу ChatGPT бере на себе нудне завдання генерувати структуру для подальших вказівок. Іншими словами, чат-бот сам ставить собі вказівки, на які йому потрібно відповісти в наступних підказках. Якщо ChatGPT записує запитання у вигляді пронумерованого списку, ви можете посилатися безпосередньо на номери.

Цікаво Скоро світ побачить перші дійсно лякаючі приклади штучного інтелекту, впевнений засновник OpenAI

Підсумок

ChatGPT вражає своїми можливостями, наприклад, він може генерувати тексти, відповідати на запитання та навіть прописувати круті ідеї для створення контенту. Ви можете використовувати ChatGPT для різних завдань, включаючи створення чат-ботів, які можуть взаємодіяти з користувачами, проведення досліджень, розробку аналітичних звітів та чимало іншого – все залежить від вашої фантазії та потреб.