Повідомляється, що компанія Destinus змогла залучити 29 мільйонів доларів (26,8 мільйона швейцарських франків) під час раунду фінансування. Кошти швейцарський стартап використає, щоб продовжити роботи над водневими реактивними двигунами, які будуть використовуватися на гіперзвуковому літаку Hyperplane.

Читайте на сайті У Європі створять фонд для інвестицій у космічні стартапи

Hyperplane
Схема польоту гіперзвукового літака Hyperplane / Фото Destinus

Детальніше за літак Hyperplane

Літак Hyperplane буде здійснювати зліт та приземлення на звичайній злітно-посадковій смузі – лише там має бути необхідна інфраструктура та спеціалісти для дозаправляння й обслуговування. Після того, як апарат злетів й покинув контрольований повітряний простір, вмикаються реактивні двигуни, які працюють на кріогенному водневому паливі.

Комбінація потужних ракетних двигунів та великої висоти забезпечить розгін до надзвукових швидкостей – 18 300 кілометрів на годину, а основна протяжність маршруту розташована на висоті 60 – 70 кілометрів у мезосфері. Наприклад, відстань між Дубаєм та Токіо (понад 20 тисяч кілометрів) такий літак зможе подолати приблизно за 1 годну 15 хвилин, а звичайному літаку необхідно близько 9 годин на це. Поки що планується, що Hyperplane буде здійснювати вантажні перевезення.

Хто інвестував у Destinus

  • Conny & Co – швейцарська інвестиційна компанія.
  • Quiet Capital та Liquid2 Ventures із Сан-Франциско, США.
  • One Way Ventures з Бостона, США.
  • Cathexis Ventures з Г'юстона, США.
  • Ace & Company з Женеви, Швейцарія.

Слід зазначити, що Destinus не єдині, хто має плани використовувати гіперзвукові апарати для швидкого доставляння вантажів чи людей на Землі:

  • Наприклад, китайська компанія Space Transportation займається розробкою літака Tianxing I. Апарат зможе швидко доставляти людей та вантажі у потрібні місця на планеті.
  • Компанія Radian розробляє космічний літак Radian One. Це буде щось на кшталт шаттла, але значно меншого. Теоретично апарат можна використовувати для польтів між аеропортами світу.
  • Не слід забувати й про Starship Ілона Маска. Велетень дозволить здійснювати швидкі перевезення вантажів та людей. Розміри корабля перетворюють його мало не на пасажирський лайнер. Про перспективність системи говорить те, що Військово-повітряні сили США планують використовувати цей та подібні кораблі для доставляння вантажів.