Як повідомляє 24 Канал, довгоочікуваний запуск відбувся з техаської бази SpaceX Starbase 20 квітня після того, як компанія нарешті отримала дозвіл від Федерального управління цивільної авіації США (FAA).

Вражаюче відкриття Найближче до Землі: виявлено дві чорні діри раніше невідомого типу

Космічний корабель Starship разом з ракетою-носієм Super Heavy відірвався від стартового майданчика та відправився у космос.


Момент старту Starship / Фото Max Evans


Starship у польоті / Скриншот з трансляції

Вибух Starship у повітрі

Після успішного старту корабель піднявся у повітря, однак перед роз'єднанням першого ступеня ракету почало розвертати і вона втратила орієнтацію. Систему розвернуло в іншу сторону і процедуру відстикування не було проведено.

Через кілька секунд SpaceX змушена була підірвати ракету, коли вона вже падала.

Що буде далі

SpaceX оброблятиме зібрані дані під час старту та польоту та досліджуватиме весь політ від старту до моменту вибуху. Компанія вивчить усю отриману телеметрію та почне готувати стартовий майданчик до наступних випробувань. Це займе чимало часу, однак компанія вже має кілька кораблів для подальших тестів.

Цікаво Місія Juice стартувала: ESA запустила ракету з малюнком 8-річної українки на обшивці до Юпітера

Чому це справді важливий історичний момент

Успішний запуск ракети Starship знаменує собою велике досягнення в амбітних планах SpaceX зі створення повністю багаторазових космічних кораблів, здатних доставляти екіпаж і вантажі на навколоземну орбіту, Місяць, Марс і далі.

Ілон Маск після запуску повідомив, що наступний старт Starship слід очікувати через кілька місяців. Також глава SpaceX привітав компанію з вражаючим тестом.

Ракета Starship є ключовим компонентом бачення SpaceX щодо міжпланетних досліджень і поселення людей на інших планетах.

Досягнення SpaceX у запуску ракети Starship на орбіту підкреслює прагнення компанії розширювати межі космічних технологій і розширювати присутність людства в космосі. Оскільки космічна галузь продовжує розвиватися і розширюватися, новаторські зусилля SpaceX формують майбутнє космічних досліджень і надихають покоління космічних ентузіастів мріяти про велике і тягнутися до зірок.