Досі найбільша глибина, якої вдалося досягти людству, сягає 12 262 метрів. Рекорд поставили ще 30 років тому і з того часу ніхто не міг його перевершити. Розробка Quasi Energy змінює уявлення про доступну людству максимальну глибину. Її планують застосувати в енергетиці.

Цікаво Падіння уламків комети стало причиною занепаду культури Хоупвелл: дослідження

Безмежна енергія

Нове рішення забезпечить легке отримання геотермальної енергії в необмежених кількостях. Однак це не єдиний плюс технології, у порівнянні з аналогами. Загалом геотермальна енергія володіє великим потенціалом, вирізняючись від інших джерел чистої енергії стабільністю і незалежністю від погодних умов. Вона вимагає менше площі, ніж вугільні, вітрові або сонячні станції, не виділяє парникових газів і споживає менше води, ніж більшість традиційних технологій генерації електроенергії.

  • В основі нового підходу лежить мікрохвильова бурильна установка, здатна пробити свердловину на 10-20 кілометрів.
  • На такій глибині запаси геотермальної енергії необмежені й доступні практично з будь-якої точки світу.
  • На початку процес протікає як зазвичай – за допомогою роторного буріння. Потім у справу вступає високопотужне мікрохвильове випромінювання, що дозволяє пройти до 20 кілометрів при температурі породи в 500 градусів Цельсія.
  • Quaise пропонує використовувати існуючі електростанції, переобладнавши їх під потреби геотермальної енергії — тобто планує бурити надглибокі свердловини прямо поруч зі станціями. Це дозволить знизити витрати й задіяти робочу силу, зайняту зараз в нафтогазовій галузі.
  • Стартап залучив 40 мільйонів доларів інвестицій для створення технології.
  • Перші її випробування проведуть в лабораторних умовах у 2024 році.
  • А першу станцію потужністю 100 мегаватів компанія планує збудувати вже до кінця 2026 року. Вона об'єднає в одну мережу одразу кілька свердловин.
  • Пізніше, до 2028, планують переобладнати першу ТЕЦ, що сьогодні працює на викопному паливі, в геотермальну станцію.