Пропозицію вніс професор Корейського інституту передових технологій Квон Се-Джин, глава кафедри супутникових досліджень. Зараз її розглядає Міністерство науки та інформаційних технологій Південної Кореї.

Цікаво Perseverance зняв відео та записав звук польоту вертольота Ingenuity

Що відомо про супутник Південної Кореї

Спустити з орбіти пропонується перший супутник Південної Кореї Wooribyeol I. Він був відправлений на навколоземну орбіту у серпні 1992 року і ознаменував початок космічної ери країни.

Характеристики супутника Wooribyeol I

Це невеликий апарат масою близько 45 кг. Його використовували для:

  • наукових експериментів;
  • метеорологічних спостережень;
  • та для радіомовлення протягом п'яти років з моменту запуску.

Через якийсь час у нього почалися проблеми зі зв'язком і у 2004 році супутник був офіційно визнаний втраченим. Проте він, як і раніше кружляє навколо планети на висоті близько 1300 км.

Супутник2
Супутник Південної Кореї Wooribyeol I / Фото Pulse

Як планують повернути супутник на Землю

Апарат пропонується зловити за допомогою спеціального супутника-збирача, який зблизиться з Wooribyeol I, захопить його роботизованою рукою і затягне в атмосферу. Завдання потребують неординарних інженерних рішень.

  • По-перше, поточні можливості південнокорейських ракет-носіїв дозволяють піднімати апарати на висоту до 800 км. Таким чином для того щоб дістатися до непрацюючого супутника доведеться виконати маневр зміни орбіти.
  • По-друге, супутник, що відпрацював рухається навколо Землі зі швидкістю майже 25 тисяч км/год. Спіймати такий об'єкт буде непросто.
  • По-третє, при зниженні на висоті близько 80 км над поверхнею обидва апарати при такій швидкості почнуть в буквальному сенсі горіти через тертя об щільні шари атмосфери.

Обидва супутники у будь-якому випадку до Землі абсолютно цілими не доберуться, але у разі успіху поставленого завдання це стане ще однією віхою в історії космічних досліджень Південної Кореї, каже професор Квон Се-Джин.

Він додав, що країні для подальшого розвитку сфери космічних досліджень належить розробити технології, пов'язані з рухом по перехідній орбіті, зближенням космічних апаратів, стикуванням, а також повторним входом в атмосферу.