Після прибуття в заплановану точку телескоп продовжить рух навколо L2 по орбіті, яка перевищує орбіту Місяця під час обертання навколо Землі. Збереження орбітального руху навколо точки L2 вимагатиме порівняно невеликої витрати палива.

Цікаво Samsung відкрила в Україні власний офіційний інтернет-магазин

Рух орбітою навколо точки L2 вирішує ще одне завдання. У такому положенні Земля не перекриває Сонце і дозволяє сонячним батареям "Джеймса Вебба" працювати в повному обсязі.

Рух телескопа "Джеймс Вебб" / NASA

Де зараз "Джеймс Вебб" і що буде далі

Зараз телескоп подолав 97% відстані до місця роботи. Його швидкість зменшилася до 0,2 км/с. За 28 днів з моменту запуску він пройшов 1,4 мільйона кілометрів. Сонячний екран та складове дзеркало – складені на час запуску в ракеті в компактну конструкцію – успішно приведені в робочий стан.

Головне дзеркало вже готове до точного налаштування, а вся обсерваторія готується до останньої корекції траєкторії, щоб вийти на орбіту навколо точки Лагранжа L2.

Двигуни корекції траєкторії вмикатимуться приблизно один раз на три тижні. Повний оберт навколо точки L2 телескоп буде здійснювати кожні шість місяців.

Цей маневр вдалося здійснити максимально точно, що зекономило кількість палива під час маневрів з коригування траєкторії. Додаткове паливо вже продовжило термін роботи телескопа на кілька років, тож він пропрацює значно довше запланованих десяти років.