Про відновлення роботи цифрових паспортів у застосунку Дія, розповів міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Він також нагадав, що цифрові документи є повноцінними і мають таку ж юридичну силу, як і звичайні паперові примірники.

Не пропустіть З "посланням" окупантам: у Дії вже з'явилося цифрове посвідчення єДокумент

Відтепер у застосунку Дія для українців знову стали доступні цифрові закордонний паспорт та ID-картка. Ці документи можна показувати на вимогу поліції або ж бійцям територіальної оборони на блокпостах.

Як отримати цифрові документи в Дії

Оскільки на початку війни державний демографічний реєстр було відключено від Дії з метою збереження даних українців, цифрові паспорти у дії після оновлення могли стати недоступними для деяких користувачів.

Для того, аби документи знову з'явилися у застосунку необхідно повторно верифікувати доступ до програми на смартфоні і паспорти самостійно "підтягнуться" з реєстру – все працюватиме, як і раніше.

Михайло Федоров також нагадав, що Україна першою у світі прирівняла електронний паспорт до звичайного. А зараз навіть для перетину кордону з Молдовою та Польщею можна використовувати документи у застосунку Дія.

До речі, не так давно у Дії запрацювало телебачення і навіть радіо. Це може стати у пригоді. Все працює дуже легко: переходите у розділ "Послуги" та обираєте потрібний варіант.