Космічний об'єкт, відкритий 12 серпня, назвали Нішімура (Nishimura). Ця куля з каменю та льоду, точний розмір якої лишається невідомим, названа в честь японського астронома-аматора Хідео Нішімури, який і знайшов її.

Дивіться також Китайські вчені пропонують план освоєння всієї Сонячної системи

Що відомо

За словами Ніколя Бівера, астрофізика з Паризької обсерваторії, комети рідко досягають піку видимості так швидко після відкриття. Більшість з них відкривають за місяці та навіть роки до того, як вони прилітають у свою найближчу точку до Сонця.

За його словами, комета проходить повз Сонце кожні 437 років. Це досить довгий орбітальний період, протягом якого вона проводить більшу частину часу в холодному зовнішньому просторі Сонячної системи. Коли ж вона, як і інші комети, наближається до зорі, тепло останньої змушує крижане тіло комети та її ядро перетворюватися на пил і газ, які утворюють довгий хвіст. Сонячне світло відбивається від цього хвоста, що дозволяє нам бачити комети з Землі.

  • Нішімура, яка має наукову назву C/2023 P1, пройде найближче до Сонця 17 вересня.
  • Вона буде на відстані 33 мільйонів кілометрів від зорі, що становить менше чверті відстані між Землею і Сонцем.
  • Потім комета безпечно пролетить повз Землю на відстані 125 мільйонів кілометрів.

Для астрономів комета буде найлегше спостерігатися в ці суботу та неділю, особливо в Північній півкулі.

Найкраще дивитися на небо до сходу сонця, в північно-східному напрямку зліва від Венери, в ясному небі, вільному від забруднення,
– радить Бівер.

Люди з маленьким біноклем зможуть легко насолодитися видовищем. Але, якщо умови дозволять, комету можна буде побачити й неозброєним оком.

За словами Бівера, хвіст комети має зеленуватий відтінок, оскільки містить "більше газу, ніж пилу".